Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische luchtaanvallen op Kyiv en andere steden in Oekraïne

Russische luchtaanvallen op Kyiv en andere steden in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen uitgevoerd op steden in Oekraïne. In de stad Kryvy Rih, in het zuidoosten van het land, werd onder meer een appartementsgebouw van vijf verdiepingen getroffen. De burgemeester zegt dat tot nu toe zes doden zijn geteld. De gouverneur van de regio Dnjepropetrovsk, waarin de stad ligt, sprak eerder van 25 gewonden. Er liggen waarschijnlijk nog mensen onder het puin, daar wordt nog naar gezocht.

Op foto's bij Oekraïense media is te zien dat een deel van het appartementencomplex is uitgebrand. Kryvy Rih is de geboortestad van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en geregeld het doelwit van Russische aanvallen.

In Charkiv, niet ver van de Russische grens, werden een overheidsgebouw en een pakhuis getroffen door kruisraketten, schrijft burgemeester Ihor Terechov op Telegram. Berichten over slachtoffers zijn er nog niet uit deze stad.

Ook Kyiv werd aangevallen met kruisraketten, melden de militaire autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad. De luchtverdediging zou erin geslaagd zijn die allemaal uit de lucht te schieten.

Meer uit Buitenland

Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

16 minuten geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

45 minuten geleden
Islamabad verandert in fort in aanloop naar overleg VS-Iran

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.

47 minuten geleden
Oekraïne zegt nieuwe Patriots te hebben ontvangen

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

1 uur geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

2 uur geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

3 uur geleden