Russische luchtaanvallen op Kyiv en andere steden in Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen uitgevoerd op steden in Oekraïne. In de stad Kryvy Rih, in het zuidoosten van het land, werd onder meer een appartementsgebouw van vijf verdiepingen getroffen. De burgemeester zegt dat tot nu toe zes doden zijn geteld. De gouverneur van de regio Dnjepropetrovsk, waarin de stad ligt, sprak eerder van 25 gewonden. Er liggen waarschijnlijk nog mensen onder het puin, daar wordt nog naar gezocht.
Op foto's bij Oekraïense media is te zien dat een deel van het appartementencomplex is uitgebrand. Kryvy Rih is de geboortestad van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en geregeld het doelwit van Russische aanvallen.
In Charkiv, niet ver van de Russische grens, werden een overheidsgebouw en een pakhuis getroffen door kruisraketten, schrijft burgemeester Ihor Terechov op Telegram. Berichten over slachtoffers zijn er nog niet uit deze stad.
Ook Kyiv werd aangevallen met kruisraketten, melden de militaire autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad. De luchtverdediging zou erin geslaagd zijn die allemaal uit de lucht te schieten.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
2 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
5 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
6 uur geleden