Russische luchtaanvallen op Kyiv en andere steden in Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen uitgevoerd op steden in Oekraïne. In de stad Kryvy Rih, in het zuidoosten van het land, werd onder meer een appartementsgebouw van vijf verdiepingen getroffen. De burgemeester zegt dat tot nu toe zes doden zijn geteld. De gouverneur van de regio Dnjepropetrovsk, waarin de stad ligt, sprak eerder van 25 gewonden. Er liggen waarschijnlijk nog mensen onder het puin, daar wordt nog naar gezocht.
Op foto's bij Oekraïense media is te zien dat een deel van het appartementencomplex is uitgebrand. Kryvy Rih is de geboortestad van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en geregeld het doelwit van Russische aanvallen.
In Charkiv, niet ver van de Russische grens, werden een overheidsgebouw en een pakhuis getroffen door kruisraketten, schrijft burgemeester Ihor Terechov op Telegram. Berichten over slachtoffers zijn er nog niet uit deze stad.
Ook Kyiv werd aangevallen met kruisraketten, melden de militaire autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad. De luchtverdediging zou erin geslaagd zijn die allemaal uit de lucht te schieten.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
3 uur geledenJERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
4 uur geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Russische haven van Oest-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
6 uur geleden