Russische luchtaanvallen op Kyiv en andere steden in Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen uitgevoerd op steden in Oekraïne. In de stad Kryvy Rih, in het zuidoosten van het land, werd onder meer een appartementsgebouw van vijf verdiepingen getroffen. De burgemeester zegt dat tot nu toe zes doden zijn geteld. De gouverneur van de regio Dnjepropetrovsk, waarin de stad ligt, sprak eerder van 25 gewonden. Er liggen waarschijnlijk nog mensen onder het puin, daar wordt nog naar gezocht.
Op foto's bij Oekraïense media is te zien dat een deel van het appartementencomplex is uitgebrand. Kryvy Rih is de geboortestad van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en geregeld het doelwit van Russische aanvallen.
In Charkiv, niet ver van de Russische grens, werden een overheidsgebouw en een pakhuis getroffen door kruisraketten, schrijft burgemeester Ihor Terechov op Telegram. Berichten over slachtoffers zijn er nog niet uit deze stad.
Ook Kyiv werd aangevallen met kruisraketten, melden de militaire autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad. De luchtverdediging zou erin geslaagd zijn die allemaal uit de lucht te schieten.
Meer uit Buitenland
EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
2 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
5 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
7 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
8 uur geleden