Russische leger vuurt raketten af op Odessa
MOSKOU/ODESSA (ANP/AFP) - De Russische strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met een raketaanval een olieraffinaderij bij Odessa verwoest. Er zijn ook andere doelen getroffen bij Odessa, zoals een opslagplaats voor brandstof. Op sociale media gaan foto's rond waarop dikke rookpluimen te zien zijn in het havengebied. Rusland bestookt olieraffinaderijen en olietanks om de Oekraïense strijdkrachten van brandstof te beroven.
Rusland bestookt volgens defensiewoordvoerder generaal Igor Konasjenko met succes militaire doelen in Oekraïne. Alleen al in de nacht van zaterdag op zondag werden volgens hem meer dan vijftig doelen geraakt, inclusief raket-lanceerinstellingen, commandoposten en wapenopslagplaatsen. De generaal maakte weer speciaal melding van doelwitten tussen Charkov in het noorden en Donetsk in het zuidoosten. Het Russische leger lijkt achter het front in de oostelijke Donbas-regio de Oekraïense strijdkrachten daar te willen beroven van bevoorrading en contact met het midden en westen van Oekraïne.
Vooralsnog zijn er bij gerichte Russische aanvallen sinds 24 februari volgens Konasjenko meer dan 1900 tanks, 1700 andere militaire voertuigen, 220 luchtafweersystemen, 125 militaire vliegtuigen, 88 helikopters en meer dan duizend raketwerpers of stuks veldartillerie vernietigd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
6 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
7 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland overweegt het makkelijker te maken om wolven af te schieten. Daarover wordt woensdag in de Bondsdag gedebatteerd. Op tafel ligt een voorstel voor een wetswijziging voor zowel het jachtbeleid als het beleid rond natuur- en populatiebehoud.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het blijft nog onduidelijk of Denemarken kan terugvallen op een Europese beschermingsafspraak als de Verenigde Staten Groenland onder dwang zouden overnemen. De Europese Commissie zei eerder dat het verdragsartikel ook voor dat overzeese gebiedsdeel geldt, maar wil daarover nu geen uitsluitsel meer geven. Experts zijn het erover oneens en Nederland stelde eerder dat zulke gebieden niet op de EU-bescherming kunnen rekenen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en onderhandelaar Jared Kushner willen binnenkort naar Moskou reizen om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Ze willen de nieuwste conceptvredesvoorstellen presenteren om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
2 uur geleden