Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische leger ook in gevecht in regio Voronez

Russische leger ook in gevecht in regio Voronez

VORONEZ (ANP/AFP/RTR) - Het Russische leger is in de regio Voronez, circa 500 kilometer ten zuiden van Moskou in gevechten verwikkeld aldus de regiogouverneur. Hij zei niet met wie, maar er zijn meldingen van de aanwezigheid van paramilitairen van de Wagner Groep in de regio. Ook zou een Russische militaire helikopter boven de regio zijn neergehaald.

Persbureau Reuters bericht dat ooggetuigen een militaire colonne van de Wagner Groep door Voronez-stad hebben zien rijden richting Lipetsk en Moskou. Meldingen over leden van de Wagner Groep komen uit verscheidene plaatsen in de regio. Zo zouden ze een militair vliegveld bij Millerovo, niet ver van de Oekraïense grens, in handen hebben.

Voronez is de tweede regio in Rusland waar gevechten worden gemeld tussen de Russische strijdkrachten en de huurlingen van Jevgeni Prigozjin. Hij is de baas van de Wagner Groep en is in opstand gekomen in Rostov aan de Don, 450 kilometer zuidelijker.

Blokkades

"In het kader van de antiterroristische operatie zijn de Russische strijdkrachten bezig met acties en de noodzakelijke gevechtshandelingen" in de regio, aldus gouverneur Aleksandr Goessev. Hij zei dat er een brandstofopslagplaats in de provinciehoofdstad in brand is gevlogen.

Volgens onbevestigde berichten wil Prigozjin van Rostov naar Moskou oprukken en dan zou hij door Voronez heen moeten. Er zijn verscheidene meldingen geweest dat militairen op de hoofdweg vanuit Rostov naar het noorden blokkades oprichten om te voorkomen dat meer van Prigozjins paramilitairen richting Moskou gaan rijden.

Wegen worden niet alleen afgesloten bij Rostov. Bij Moskou zouden twee bruggen over de rivier de Oka aan de zuidgrens van de regio Moskou zijn gesloten. De bruggen liggen op belangrijke routes van de Russische hoofdstad naar het zuiden inclusief de M4 die naar Rostov leidt. Op de weg zou ook een luchtaanval zijn uitgevoerd door Russische strijdkrachten waarbij een vrachtauto en niet een voertuig van de paramilitairen zou zijn geraakt.

Meer uit Buitenland

Twaalf buitenlandse slachtoffers treinramp Spanje geïdentificeerd

URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.

2 uur geleden
Humanitaire operatie Olesjky afgerond, bestand ten einde

OLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.

3 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor humanitaire ramp komende winter Oekraïne

KYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.

3 uur geleden
Oekraïense app gehackt die voor Russische aanvallen waarschuwt

KYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.

5 uur geleden
Zelensky staat open voor directe gesprekken met Poetin in Turkije

ISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.

6 uur geleden
Iran: explosies op 2 tankers in Straat van Hormuz door zeemijnen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.

7 uur geleden
Democratische afgevaardigde steunt Republikein Rogers in Michigan

LANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.

8 uur geleden