Russische kunstrijder Valieva ondanks dopinggeruchten op het ijs
BEIJING (ANP) - De Russische kunstrijdster Kamila Valieva heeft zich donderdag weer op het ijs laten zien in Beijing. De 15-jarige Valieva leidde Rusland in de eerste dagen van de Olympische Spelen naar het goud in de landenwedstrijd, maar de medailles zijn nog altijd niet uitgereikt vanwege "een juridische kwestie". Volgens Russische en Amerikaanse media heeft Valieva positief getest op doping.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) weigert voorlopig om duidelijkheid te geven over de juridische kwestie die nu speelt. "Ik heb de speculaties gezien en gelezen, maar ik kan daar op dit moment niets over zeggen", aldus IOC-woordvoerder Mark Adams, die op de dagelijkse persbriefing de nodige vragen kreeg over de mogelijke dopingzaak. "Het is complete speculatie. Het IOC heeft dopingzaken uitbesteed aan het internationale testagentschap ITA en sporttribunaal CAS, om mogelijke belangenverstrengeling te voorkomen. Jullie kunnen me hier dus van alles over vragen, maar ik verwijs je door naar onze partners."
De Russische kunstrijders pakten maandag in de landenwedstrijd het goud, voor de Verenigde Staten (zilver) en Japan (brons). De medailles zouden dinsdag worden uitgereikt op Medal Plaza, maar dat is nog altijd niet gebeurd. Valieva zou positief hebben getest op Trimetazidine, een prestatiebevorderend middel dat op de verboden lijst staat. De betrokken partijen hebben dat vooralsnog niet bevestigd. De tiener, bijgenaamd 'Miss Perfect', traint ondanks alle commotie gewoon door.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden