Russische kunstrijder Valieva ondanks dopinggeruchten op het ijs
BEIJING (ANP) - De Russische kunstrijdster Kamila Valieva heeft zich donderdag weer op het ijs laten zien in Beijing. De 15-jarige Valieva leidde Rusland in de eerste dagen van de Olympische Spelen naar het goud in de landenwedstrijd, maar de medailles zijn nog altijd niet uitgereikt vanwege "een juridische kwestie". Volgens Russische en Amerikaanse media heeft Valieva positief getest op doping.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) weigert voorlopig om duidelijkheid te geven over de juridische kwestie die nu speelt. "Ik heb de speculaties gezien en gelezen, maar ik kan daar op dit moment niets over zeggen", aldus IOC-woordvoerder Mark Adams, die op de dagelijkse persbriefing de nodige vragen kreeg over de mogelijke dopingzaak. "Het is complete speculatie. Het IOC heeft dopingzaken uitbesteed aan het internationale testagentschap ITA en sporttribunaal CAS, om mogelijke belangenverstrengeling te voorkomen. Jullie kunnen me hier dus van alles over vragen, maar ik verwijs je door naar onze partners."
De Russische kunstrijders pakten maandag in de landenwedstrijd het goud, voor de Verenigde Staten (zilver) en Japan (brons). De medailles zouden dinsdag worden uitgereikt op Medal Plaza, maar dat is nog altijd niet gebeurd. Valieva zou positief hebben getest op Trimetazidine, een prestatiebevorderend middel dat op de verboden lijst staat. De betrokken partijen hebben dat vooralsnog niet bevestigd. De tiener, bijgenaamd 'Miss Perfect', traint ondanks alle commotie gewoon door.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
7 uur geleden