Russische krant Novaja Gazeta verliest mediavergunning
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische rechtbank heeft de mediavergunning van de krant Novaja Gazeta ingetrokken. Dat komt voor het onafhankelijke nieuwsmedium in de praktijk neer op een publicatieverbod in Rusland.
De Russische mediawaakhond had een zaak tegen Novaja Gazeta aangespannen, omdat de krant niet de juiste documenten zou hebben verstrekt met betrekking tot een wijziging van de eigenaar in 2006. De uitspraak is volgens hoofdredacteur Dmitri Moeratov politiek gemotiveerd. Hij heeft gezegd dat de krant in beroep zal gaan.
Novaja Gazeta besloot in maart onder druk van de autoriteiten in Rusland tijdelijk het werk neer te leggen. Dat gebeurde na de invoering van strenge regels over de berichtgeving over de oorlog in Oekraïne, die in Rusland officieel een "speciale militaire operatie" wordt genoemd. Veel onafhankelijke Russische media waren al onder druk gestopt met publiceren.
Hoofdredacteur Moeratov was vorig jaar een van de winnaars van de Nobelprijs voor de Vrede. Hij kreeg de prestigieuze prijs toegekend wegens zijn inzet voor de vrijheid van meningsuiting. De krant werd in 1993 opgericht met geld dat oud-Sovjetleider Michail Gorbatsjov had ontvangen met het winnen van dezelfde Nobelprijs.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
2 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
10 uur geleden