Russische krant Novaja Gazeta verliest mediavergunning
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische rechtbank heeft de mediavergunning van de krant Novaja Gazeta ingetrokken. Dat komt voor het onafhankelijke nieuwsmedium in de praktijk neer op een publicatieverbod in Rusland.
De Russische mediawaakhond had een zaak tegen Novaja Gazeta aangespannen, omdat de krant niet de juiste documenten zou hebben verstrekt met betrekking tot een wijziging van de eigenaar in 2006. De uitspraak is volgens hoofdredacteur Dmitri Moeratov politiek gemotiveerd. Hij heeft gezegd dat de krant in beroep zal gaan.
Novaja Gazeta besloot in maart onder druk van de autoriteiten in Rusland tijdelijk het werk neer te leggen. Dat gebeurde na de invoering van strenge regels over de berichtgeving over de oorlog in Oekraïne, die in Rusland officieel een "speciale militaire operatie" wordt genoemd. Veel onafhankelijke Russische media waren al onder druk gestopt met publiceren.
Hoofdredacteur Moeratov was vorig jaar een van de winnaars van de Nobelprijs voor de Vrede. Hij kreeg de prestigieuze prijs toegekend wegens zijn inzet voor de vrijheid van meningsuiting. De krant werd in 1993 opgericht met geld dat oud-Sovjetleider Michail Gorbatsjov had ontvangen met het winnen van dezelfde Nobelprijs.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
9 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
4 uur geleden