Russische krant haalt oorlogsreportages offline wegens censuur
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische krant Novaya Gazeta haalt reportages van Russische militaire acties in Oekraïne van haar website vanwege censuur. Journalist Dmitri Moeratov van het dagblad was vorig jaar medewinnaar van de Nobelprijs voor de Vrede wegens zijn inzet voor de vrijheid van meningsuiting. De krant onderscheidt zich van de meeste andere Russische media door in de berichtgeving over Oekraïne niet de officiële lijn van het Kremlin te volgen. Veel andere onafhankelijke media waren al gestopt omdat de Russische autoriteiten ze verplicht zich uitsluitend te baseren op informatie van het Kremlin, het leger en de ministeries.
Het besluit van Novaya Gazeta is het gevolg van draconische wetgeving die het parlement in Moskou heeft aangenomen. Publicatie van wat desinformatie wordt genoemd, kan leiden tot hoge boetes en maximaal vijftien jaar celstraf.
De krant zegt wel te blijven schrijven over de gevolgen van de oorlog voor Rusland, zoals de ernstiger wordende economische crisis en de vervolging van politieke tegenstanders.
Meer uit Buitenland
KRETA (ANP) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
4 minuten geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
22 minuten geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
1 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
3 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
5 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
8 uur geleden