Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische kinderrechtencommissaris ontkent deportatie kinderen

Russische kinderrechtencommissaris ontkent deportatie kinderen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova ontkent schuldig te zijn aan de illegale deportatie van kinderen van Oekraïne naar Rusland. Zij is daar volgens het International Strafhof (ICC) in Den Haag samen met president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor.

Tegen de twee zijn vorige maand arrestatiebevelen uitgevaardigd. Het ICC zegt informatie te hebben dat honderden kinderen uit weeshuizen en verzorgingstehuizen zijn meegenomen en dat een deel in Rusland is opgegeven voor adoptie.

De kinderrechtencommissie zegt van het ICC, dat niet door Rusland wordt erkend, geen gegevens over de zaak te hebben ontvangen en dat het niet duidelijk is waar de beschuldigingen op zijn gebaseerd. Lvova-Belova stelt dat er altijd toestemming wordt gevraagd aan de ouders en dat altijd wordt gehandeld in het belang van het kind. Mochten er problemen zijn met bepaalde families, dan is Lvova-Belova naar eigen zeggen bereid om te helpen bij het oplossen ervan.

De commissaris zegt dat Rusland sinds de invasie in Oekraïne meer dan 5 miljoen vluchtelingen uit de Oost-Oekraïense regio's Donetsk en Loehansk heeft opgevangen. Onder hen zouden 730.000 kinderen zijn. Zij zouden samen met hun ouders of voogden naar Rusland zijn gekomen. Er zijn volgens haar geen gevallen bekend waarbij een kind werd gescheiden van familie en werd overgebracht naar een pleeggezin.

Meer uit Buitenland

NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

23 minuten geleden
Celstraf voor twee Zweden na aanslag op ambassade Israël

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.

38 minuten geleden
Mensenrechtenhof veroordeelt Rusland voor gevangenschap Navalny

STRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.

1 uur geleden
Leerling steekt in Frankrijk 60-jarige lerares neer

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.

1 uur geleden
Mandelson stapt uit House of Lords om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.

1 uur geleden
Rutte verzekert: Russische luchtaanvallen ontgaan de VS niet

KYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.

2 uur geleden
Mandelson lekte informatie aan Epstein over financiële crisis

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse ambassadeur in de VS, Peter Mandelson, heeft gevoelige informatie doorgespeeld aan zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar de documenten die de Amerikaanse overheid heeft vrijgegeven omtrent Epstein. Volgens de woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer ging de informatie over de financiële crisis van 2008 en "de daaropvolgende officiële activiteiten om de economie te stabiliseren".

2 uur geleden