Russische kinderrechtencommissaris ontkent deportatie kinderen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova ontkent schuldig te zijn aan de illegale deportatie van kinderen van Oekraïne naar Rusland. Zij is daar volgens het International Strafhof (ICC) in Den Haag samen met president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor.
Tegen de twee zijn vorige maand arrestatiebevelen uitgevaardigd. Het ICC zegt informatie te hebben dat honderden kinderen uit weeshuizen en verzorgingstehuizen zijn meegenomen en dat een deel in Rusland is opgegeven voor adoptie.
De kinderrechtencommissie zegt van het ICC, dat niet door Rusland wordt erkend, geen gegevens over de zaak te hebben ontvangen en dat het niet duidelijk is waar de beschuldigingen op zijn gebaseerd. Lvova-Belova stelt dat er altijd toestemming wordt gevraagd aan de ouders en dat altijd wordt gehandeld in het belang van het kind. Mochten er problemen zijn met bepaalde families, dan is Lvova-Belova naar eigen zeggen bereid om te helpen bij het oplossen ervan.
De commissaris zegt dat Rusland sinds de invasie in Oekraïne meer dan 5 miljoen vluchtelingen uit de Oost-Oekraïense regio's Donetsk en Loehansk heeft opgevangen. Onder hen zouden 730.000 kinderen zijn. Zij zouden samen met hun ouders of voogden naar Rusland zijn gekomen. Er zijn volgens haar geen gevallen bekend waarbij een kind werd gescheiden van familie en werd overgebracht naar een pleeggezin.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
7 uur geleden