Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische kinderrechtencommissaris ontkent deportatie kinderen

Russische kinderrechtencommissaris ontkent deportatie kinderen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova ontkent schuldig te zijn aan de illegale deportatie van kinderen van Oekraïne naar Rusland. Zij is daar volgens het International Strafhof (ICC) in Den Haag samen met president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor.

Tegen de twee zijn vorige maand arrestatiebevelen uitgevaardigd. Het ICC zegt informatie te hebben dat honderden kinderen uit weeshuizen en verzorgingstehuizen zijn meegenomen en dat een deel in Rusland is opgegeven voor adoptie.

De kinderrechtencommissie zegt van het ICC, dat niet door Rusland wordt erkend, geen gegevens over de zaak te hebben ontvangen en dat het niet duidelijk is waar de beschuldigingen op zijn gebaseerd. Lvova-Belova stelt dat er altijd toestemming wordt gevraagd aan de ouders en dat altijd wordt gehandeld in het belang van het kind. Mochten er problemen zijn met bepaalde families, dan is Lvova-Belova naar eigen zeggen bereid om te helpen bij het oplossen ervan.

De commissaris zegt dat Rusland sinds de invasie in Oekraïne meer dan 5 miljoen vluchtelingen uit de Oost-Oekraïense regio's Donetsk en Loehansk heeft opgevangen. Onder hen zouden 730.000 kinderen zijn. Zij zouden samen met hun ouders of voogden naar Rusland zijn gekomen. Er zijn volgens haar geen gevallen bekend waarbij een kind werd gescheiden van familie en werd overgebracht naar een pleeggezin.

Meer uit Buitenland

Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

1 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

1 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

2 uur geleden
Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

4 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

7 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

8 uur geleden