Russische kinderrechtencommissaris ontkent deportatie kinderen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova ontkent schuldig te zijn aan de illegale deportatie van kinderen van Oekraïne naar Rusland. Zij is daar volgens het International Strafhof (ICC) in Den Haag samen met president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor.
Tegen de twee zijn vorige maand arrestatiebevelen uitgevaardigd. Het ICC zegt informatie te hebben dat honderden kinderen uit weeshuizen en verzorgingstehuizen zijn meegenomen en dat een deel in Rusland is opgegeven voor adoptie.
De kinderrechtencommissie zegt van het ICC, dat niet door Rusland wordt erkend, geen gegevens over de zaak te hebben ontvangen en dat het niet duidelijk is waar de beschuldigingen op zijn gebaseerd. Lvova-Belova stelt dat er altijd toestemming wordt gevraagd aan de ouders en dat altijd wordt gehandeld in het belang van het kind. Mochten er problemen zijn met bepaalde families, dan is Lvova-Belova naar eigen zeggen bereid om te helpen bij het oplossen ervan.
De commissaris zegt dat Rusland sinds de invasie in Oekraïne meer dan 5 miljoen vluchtelingen uit de Oost-Oekraïense regio's Donetsk en Loehansk heeft opgevangen. Onder hen zouden 730.000 kinderen zijn. Zij zouden samen met hun ouders of voogden naar Rusland zijn gekomen. Er zijn volgens haar geen gevallen bekend waarbij een kind werd gescheiden van familie en werd overgebracht naar een pleeggezin.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
3 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
9 uur geleden