Russische kiescommissie bevestigt verkiezingen in bezet Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische kiesraad heeft bevestigd dat de presidentsverkiezingen in maart ook worden gehouden in de vier Oekraïense regio's die Rusland vorig jaar eenzijdig heeft geannexeerd, Cherson, Donetsk, Loehansk en Zaporizja. Dat was na de Russische inval van februari 2022 in het buurland.
De voorzitter van het hogerhuis of de Federatieraad, Valentina Matviejenko, zei afgelopen week al dat de presidentsverkiezingen die over drie dagen vanaf 15 maart gehouden worden, "de voltooiing betekenen van de hereniging van de regio's" met Rusland. Door de regio's loopt de vrij stabiele frontlijn in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
President Vladimir Poetin stelt zich opnieuw verkiesbaar. Hij is sinds eind 1999 aan de macht en oppositie tegen het regeringsbeleid wordt onderdrukt. Zo is er geen kandidaat bekend die het in de stembusgang zou kunnen opnemen tegen Poetin. De Russen kiezen in maart de president voor een ambtsperiode van zes jaar.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
2 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
3 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
3 uur geleden