Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische huurlingen naar Oost-Oekraïne, zeggen ingewijden

Russische huurlingen naar Oost-Oekraïne, zeggen ingewijden

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische huurlingen worden naar Oost-Oekraïne gestuurd om daar separatistische opstandelingen bij te staan. Dat bericht persbureau Reuters, dat sprak met meerdere huursoldaten die zijn benaderd om naar het gebied te gaan. Daar staan de pro-Russische rebellen tegenover Oekraïense regeringstroepen.

De spanning in de regio liep de afgelopen tijd al op doordat Rusland bezig is aan een troepenopbouw aan de grens met Oekraïne. Westerse landen vrezen voor een Russische invasie van het buurland. Moskou heeft berichten over een mogelijke inval afgedaan als een poging om voor onrust te zorgen. Het Kremlin zegt ook niets te hebben vernomen over de vermeende inzet van huurlingen.

Reuters sprak vier bronnen, van wie er drie zeggen te zijn benaderd door rekruteerders. Die vertelden niet wie ze vertegenwoordigen. Er zou op grote schaal een beroep worden gedaan op huurlingen. "Ze verzamelen iedereen met gevechtservaring", zei een van de bronnen. Die wilden niet met naam genoemd worden vanwege zorgen over hun veiligheid.

Taken

Het is onduidelijk wat voor taken de huursoldaten moeten uitvoeren. Een van de bronnen, die al in Oost-Oekraïne is aangekomen, zei dat ze voor defensieve doeleinden naar het gebied zijn gestuurd. Een andere bron zei niet direct betrokken te zijn bij de operatie, maar wel mensen ter plaatse hebben gesproken die speciale training krijgen. Het doel zou zijn om de stabiliteit van Oekraïne via sabotage te ondermijnen.

De relatie tussen Rusland en Oekraïne is al jaren zeer gespannen. De Russen annexeerden in 2014 het Oekraïense schiereiland De Krim. Ook steunde Moskou de Oekraïense separatisten die eigen ministaatjes uitriepen in het oosten van hun land en de strijd aangingen met de prowesterse regering in Kiev.

Meer uit Buitenland

Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

54 minuten geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

1 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

2 uur geleden
Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

3 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

6 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

7 uur geleden