Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische hogerhuis stemt over omstreden grondwetswijziging

Russische hogerhuis stemt over omstreden grondwetswijziging

MOSKOU (ANP) - Naar verwachting stemt het Russische hogerhuis, de Federatieraad, zaterdag voor de grondwetswijzigingen die het de 67-jarige president Vladimir Poetin mogelijk maken om veel langer aan de macht te blijven. Een limiet op het maximale aantal opeenvolgende ambtstermijnen komt te vervallen, waardoor hij tot aan zijn dood president zou kunnen blijven.

Hoewel het Russische constitutionele hof nog moet bepalen of de wijzigingen grondwettelijk zijn en het volk er tijdens een referendum op 22 april over stemt, meldden verschillende media dat de plannen er doorheen komen. Eerder stemde driekwart van de Russische parlementsleden al voor de wetswijziging.

Poetins tegenstanders verwijten hem een "staatsgreep via de grondwet" te plegen en kondigen protest aan. Mensenrechtenactivisten, advocaten en burgers hebben een verzoek ingediend om de wijziging te herzien. Duizenden hebben een online-petitie getekend, maar de site werd al snel geblokkeerd.

Vanwege het coronavirus zijn bijeenkomsten van meer dan 5000 mensen verboden, terwijl veel mensen willen demonstreren. Of men zich hier aan gaat houden, is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Meer dan vierhonderd arrestaties bij schoolprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.

31 minuten geleden
Politie VK: geen explosieven aangetroffen in busjes bij RAF-basis

LONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.

2 uur geleden
El Mansouri premier Marokko, eerste vrouw op deze positie

RABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.

3 uur geleden
Kallas: EU wil relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren

DAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."

4 uur geleden
VS noemt overleg met Rusland over oorlog Oekraïne constructief

WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.

6 uur geleden
Veertig arrestaties bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.

7 uur geleden
Spaanse regering wil huurders beter beschermen met maatregelen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.

7 uur geleden