Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische Hermitage: objecten tentoonstelling terug naar Rusland

Russische Hermitage: objecten tentoonstelling terug naar Rusland

SINT-PETERSBURG (ANP) - Voorwerpen uit de voortijdig beëindigde tentoonstelling over Russische avant-garde in de Hermitage Amsterdam gaan zo snel mogelijk terug naar de Hermitage in Sint-Petersburg. Dat heeft het Russische staatsmuseum donderdag bekendgemaakt op de eigen website.

Eerder donderdag brak de Hermitage Amsterdam de banden met het gelijknamige Russische museum wegens de recente aanval van Rusland op Oekraïne, waardoor de tentoonstelling "tot nader order" werd gesloten. Volgens het Russische museum was de vroegtijdige sluiting een "gezamenlijk besluit".

Het museum stelt dat "in overeenstemming met de bestaande tentoonstellingsovereenkomst" is begonnen met het zo snel mogelijk laten terugkeren van de voorwerpen uit de tentoonstelling "naar het grondgebied van de Russische Federatie".

Een woordvoerder van de Amsterdamse Hermitage was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Binnenland

Barendrechtse zedenzaak: enorme impact op slachtoffers en ouders

ROTTERDAM (ANP) - Het seksueel misbruik van jonge meisjes door Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft diep ingegrepen in het leven van de gezinnen van de slachtoffers. Donderdag hoort de rechtbank vijftien verklaringen van betrokken ouders en slachtoffers. "Je hebt ons kind iets onherstelbaars aangedaan", zei een moeder in de rechtszaal in haar verklaring tegen de verdachte. "Je hebt haar vrijheid en onschuld weggenomen."

8 minuten geleden
Restauratie Potters Stier klaar, doek eind februari weer op zaal

DEN HAAG (ANP) - De restauratie van het schilderij De Stier van Paulus Potter is na anderhalf jaar afgerond. Vanaf eind februari is het beroemde schilderij uit de zeventiende eeuw weer te zien in de 'Potterzaal' van museum Mauritshuis in Den Haag. "Het gehele werk is ontdaan van vergeelde vernislagen, de overschilderingen uit het verleden zijn verwijderd, beschadigingen hersteld en het schilderij 'straalt' weer", meldt het museum.

11 minuten geleden
Vorig jaar opnieuw minder woninginbraken, laagste sinds 2012

DEN HAAG (ANP) - Nog niet eerder waren er zo weinig geregistreerde woninginbraken als vorig jaar. De politie telde in 2025 ongeveer 21.600 inbraken, ruim 800 minder dan het jaar ervoor. Dat is het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012, blijkt uit een analyse van ANP.

30 minuten geleden
Van Weel welwillend over Nederlandse militaire inzet Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar het inzetten van Nederlandse militairen op Groenland. Dat zegt demissionair buitenlandminister David van Weel op BNR Nieuwsradio. Het definitieve besluit volgt "voor het einde van de week," zegt de VVD'er. Het zou gaan om enkele militairen.

2 uur geleden
Watersector maant nieuw kabinet tot actie voor genoeg drinkwater

DEN HAAG (ANP) - Drinkwaterbedrijven en waterschappen vragen het nieuwe kabinet dringend maatregelen te nemen, zodat Nederland over voldoende schoon drinkwater blijft beschikken. "Alle tien drinkwaterbedrijven moeten voor 2030 hun productiecapaciteit uitbreiden. Het is helemaal niet zeker dat dit lukt; zonder snelle actie ontstaan in steeds meer regio's knelpunten", schrijven ze samen in een manifest.

3 uur geleden
Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

18 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

18 uur geleden