Russische helikopter en jet neergestort nabij Oekraïense grens
BRJANSK (ANP/RTR) - Zowel een Russische helikopter als een gevechtsvliegtuig is neergestort boven de regio Brjansk, die grenst aan Oekraïne. Dat meldt het Russische persagentschap TASS.
Volgens TASS heeft de motor van de helikopter vuur gevat waarna het toestel is neergestort. Een video die circuleert insinueert echter dat de helikopter is neergehaald door een raket. De beelden, die niet geverifieerd zijn, laten zien hoe de helikopter eerst in de lucht ontploft en vervolgens snel naar beneden tuimelt.
Dat het zou gaan om een aanval wordt niet bevestigd door Russische autoriteiten. Ook Oekraïne heeft nog niet op het incident gereageerd. Het gaat om een Mil Mi-8-helikopter, een type dat al sinds de jaren 60 door de Sovjet-Unie en vervolgens Rusland wordt ingezet voor zowel civiele als militaire doeleinden.
Over wat er met het SU-34-gevechtsvliegtuig is gebeurd, zijn nog geen details bekend en werd nog niet gecommuniceerd. De Sukhoi SU-34 is een veelgebruikte straaljager van het Russische leger.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
5 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
10 uur geleden