Russische handbalsters zonder sterspeelster op EK
HERNING (ANP) - De Russische handbalsters moeten het op het EK in Denemarken doen zonder hun sterspeelster Anna Vjachireva. De 25-jarige speelster van Rostov-Don heeft kort voor de Europese eindronde een blessure opgelopen. Een MRI-scan wees uit dat Vjachireva een spier in haar rug heeft gescheurd. Ze draagt voorlopig een korset.
De Russin veroverde in 2016 met haar land olympisch goud. Ze werd op die Spelen van Rio de Janeiro uitgeroepen tot meest waardevolle speelster. Bij het WK van vorig jaar moest Rusland in de halve finales, ondanks elf doelpunten van Vjachireva, buigen voor Oranje. De Nederlandse handbalsters versloegen in de finale ook Spanje en veroverden zo de wereldtitel. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade gaat vanaf komende week in Denemarken ook op jacht naar de Europese titel.
Oranje neemt het in de groep op tegen Servië, Kroatië en Hongarije, Rusland zit in de poule bij Spanje, Tsjechië en Zweden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
11 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
14 uur geleden