Russische grootaandeelhouder TUI geeft controle aan zijn vrouw
HANNOVER (ANP/DPA) - De steenrijke Rus Aleksej Mordasjov, die ongeveer een derde van de aandelen van reisconcern TUI in handen heeft, doet het stemrecht van die stukken over aan zijn echtgenote. Dat blijkt uit een kennisgeving van TUI aan de financiële markten.
Eind vorige maand legde de EU strafmaatregelen op aan tal van rijke zakenlieden die ervan werden beschuldigd de Russische president Vladimir Poetin te steunen met de oorlog in Oekraïne. Mordasjov staat ook op deze sanctielijst. Met het overdragen van het stemrecht aan zijn vrouw lijkt hij indirect zijn aandelen te kunnen behouden. De sancties van de EU en de bevriezing van zijn tegoeden bij TUI zouden door de wisseltruc mogelijk op niets uitlopen.
Mordasjov is al zo'n vijftien jaar aandeelhouder van TUI. Hij vergaarde zijn fortuin doordat hij begin jaren 90, als twintiger, de controle kreeg over staalbedrijf Severstal dat in de Sovjettijd nog een staatsbedrijf was. Volgens de toonaangevende rijkenlijst van zakenblad Forbes was de oligarch vorig jaar de rijkste man van Rusland met een vermogen van meer dan 29 miljard dollar. Dat is omgerekend meer dan 26 miljard euro.
Volgens TUI onderzoeken de autoriteiten in Duitsland nog wel of de deal met zijn vrouw rechtsgeldig is in het kader van de wet op de buitenlandse handel en betalingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
8 uur geleden