Russische gouverneur: leger trok zich tactisch terug uit Robotyne
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich om tactische redenen teruggetrokken uit het dorp Robotyne, zegt de door Moskou aangestelde gouverneur in de regio Zaporizja. Oekraïne zei ruim een week geleden de plaats heroverd te hebben, maar Rusland gaf dat vooralsnog niet toe. Jevgeni Balitski deed dat indirect wel in een interview met de televisiezender RBC.
"Het Russische leger heeft deze nederzetting verlaten, tactisch verlaten, omdat het in algemene zin onlogisch is om op een kale oppervlakte te blijven als er geen enkele manier is om je volledig te verschansen", zei Balitski. Daarom zou het leger zich teruggetrokken hebben richting de heuvels.
Oekraïne meldde de herovering van Robotyne als een belangrijke stap in het tegenoffensief. Het Russische ministerie van Defensie meldde dinsdag nog dat bij het dorp twee Oekraïense aanvallen waren afgeweerd.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.
7 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.
9 uur geleden