Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische gezant verwacht weinig impact van nieuwe sancties VS

Russische gezant verwacht weinig impact van nieuwe sancties VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev gelooft niet dat de recent opgelegde Amerikaanse sancties op Russische oliebedrijven een significante impact zullen hebben op de Russische economie. Dat heeft hij gezegd in het programma Special Report op Fox News tijdens een bezoek aan Washington voor gesprekken met de Amerikaanse regering.

"We denken niet dat deze sancties een grote invloed zullen hebben op de Russische economie, omdat de olieprijzen wereldwijd zullen stijgen en Rusland simpelweg minder liters olie zal verkopen, maar tegen een hogere prijs", aldus Dmitriev, gezant van het Kremlin voor economische kwesties.

Deze week heeft Washington sancties aangekondigd tegen Lukoil en Rosneft. Volgens de Amerikaanse regering spant Rusland zich niet genoeg in om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Na het aankondigen van de sancties schoten de wereldwijde olieprijzen meerdere procenten omhoog.

Sancties

Rusland hekelde de nieuwe sancties eerder al. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zei ook dat de maatregelen niets zullen uithalen. "Ons land heeft een sterke immuniteit opgebouwd tegen westerse beperkingen", stelde een woordvoerster. Dit jaar is wel een vertraging van de economische groei te zien in Rusland.

De Europese Unie kwam deze week ook met een nieuw sanctiepakket, maar liet daarbij bijvoorbeeld Lukoil buiten schot. Hoe lang dat zo blijft, is wel de vraag. Premier Dick Schoof pleitte er vrijdag voor dat de EU de Amerikaanse en Britse sancties tegen Russische oliebedrijven kopieert om de druk op Rusland op te voeren. Als de EU Lukoil eveneens op een zwarte lijst zou zetten, heeft dat mogelijk ook gevolgen voor het bedrijf in Nederland. In ons land zijn tientallen Lukoil-tankstations.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

4 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

5 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

6 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

9 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

9 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

9 uur geleden