Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Sergej Soerovikin heeft vrijdag de strijders van het Wagner-huurlingenleger gemaand om hun verzet tegen de militaire leiding op te geven en terug te keren naar hun bases.
"Ik dring er bij jullie op aan om te stoppen", zei hij in een videoboodschap op het sociale medium Telegram. "De vijand wacht gewoon tot de interne politieke situatie in ons land verslechtert. Voordat het te laat is, is het noodzakelijk en nodig om de wil en het bevel van de door het volk gekozen president van de Russische Federatie te gehoorzamen."
Het Russische ministerie van Defensie zei zaterdag dat troepen van Oekraïne de onderlinge strijd tussen de Wagner-huurlingen en het Russische leger uitbuiten om een aanval voor te bereiden op de plaats Bachmoet.
"Het regime in Kyiv maakt gebruik van de provocatie van Jevgeni Prigozjin om de situatie te ontregelen, het concentreert eenheden voor offensieve acties nabij het Bachmoet-front", aldus het ministerie in een verklaring.
Eerder op vrijdag zei de Russische veiligheidsdienst FSB dat de beweringen van Wagner-baas Jevgeni Prigozjin over het doden van duizenden van zijn strijders door Moskou neerkwamen op een oproep tot het starten van een burgeroorlog, aldus het Russische persbureau Interfax. FSB drong er bij de Wagner-huurlingen op aan Prigozjin te arresteren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
1 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
4 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
5 uur geleden