Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid

Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Sergej Soerovikin heeft vrijdag de strijders van het Wagner-huurlingenleger gemaand om hun verzet tegen de militaire leiding op te geven en terug te keren naar hun bases.

"Ik dring er bij jullie op aan om te stoppen", zei hij in een videoboodschap op het sociale medium Telegram. "De vijand wacht gewoon tot de interne politieke situatie in ons land verslechtert. Voordat het te laat is, is het noodzakelijk en nodig om de wil en het bevel van de door het volk gekozen president van de Russische Federatie te gehoorzamen."

Het Russische ministerie van Defensie zei zaterdag dat troepen van Oekraïne de onderlinge strijd tussen de Wagner-huurlingen en het Russische leger uitbuiten om een aanval voor te bereiden op de plaats Bachmoet.

"Het regime in Kyiv maakt gebruik van de provocatie van Jevgeni Prigozjin om de situatie te ontregelen, het concentreert eenheden voor offensieve acties nabij het Bachmoet-front", aldus het ministerie in een verklaring.

Eerder op vrijdag zei de Russische veiligheidsdienst FSB dat de beweringen van Wagner-baas Jevgeni Prigozjin over het doden van duizenden van zijn strijders door Moskou neerkwamen op een oproep tot het starten van een burgeroorlog, aldus het Russische persbureau Interfax. FSB drong er bij de Wagner-huurlingen op aan Prigozjin te arresteren.

Meer uit Buitenland

HRW: Iran pleegde massamoorden op demonstranten

TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.

48 minuten geleden
Bus crasht in gebouw in Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.

57 minuten geleden
Oud-president Yoon van Zuid-Korea veroordeeld tot 5 jaar cel

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.

1 uur geleden
Grote brand in achtergestelde wijk van Gangnam in Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.

3 uur geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

5 uur geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

7 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.

10 uur geleden