Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Sergej Soerovikin heeft vrijdag de strijders van het Wagner-huurlingenleger gemaand om hun verzet tegen de militaire leiding op te geven en terug te keren naar hun bases.
"Ik dring er bij jullie op aan om te stoppen", zei hij in een videoboodschap op het sociale medium Telegram. "De vijand wacht gewoon tot de interne politieke situatie in ons land verslechtert. Voordat het te laat is, is het noodzakelijk en nodig om de wil en het bevel van de door het volk gekozen president van de Russische Federatie te gehoorzamen."
Het Russische ministerie van Defensie zei zaterdag dat troepen van Oekraïne de onderlinge strijd tussen de Wagner-huurlingen en het Russische leger uitbuiten om een aanval voor te bereiden op de plaats Bachmoet.
"Het regime in Kyiv maakt gebruik van de provocatie van Jevgeni Prigozjin om de situatie te ontregelen, het concentreert eenheden voor offensieve acties nabij het Bachmoet-front", aldus het ministerie in een verklaring.
Eerder op vrijdag zei de Russische veiligheidsdienst FSB dat de beweringen van Wagner-baas Jevgeni Prigozjin over het doden van duizenden van zijn strijders door Moskou neerkwamen op een oproep tot het starten van een burgeroorlog, aldus het Russische persbureau Interfax. FSB drong er bij de Wagner-huurlingen op aan Prigozjin te arresteren.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
3 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
8 uur geleden