Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Sergej Soerovikin heeft vrijdag de strijders van het Wagner-huurlingenleger gemaand om hun verzet tegen de militaire leiding op te geven en terug te keren naar hun bases.
"Ik dring er bij jullie op aan om te stoppen", zei hij in een videoboodschap op het sociale medium Telegram. "De vijand wacht gewoon tot de interne politieke situatie in ons land verslechtert. Voordat het te laat is, is het noodzakelijk en nodig om de wil en het bevel van de door het volk gekozen president van de Russische Federatie te gehoorzamen."
Het Russische ministerie van Defensie zei zaterdag dat troepen van Oekraïne de onderlinge strijd tussen de Wagner-huurlingen en het Russische leger uitbuiten om een aanval voor te bereiden op de plaats Bachmoet.
"Het regime in Kyiv maakt gebruik van de provocatie van Jevgeni Prigozjin om de situatie te ontregelen, het concentreert eenheden voor offensieve acties nabij het Bachmoet-front", aldus het ministerie in een verklaring.
Eerder op vrijdag zei de Russische veiligheidsdienst FSB dat de beweringen van Wagner-baas Jevgeni Prigozjin over het doden van duizenden van zijn strijders door Moskou neerkwamen op een oproep tot het starten van een burgeroorlog, aldus het Russische persbureau Interfax. FSB drong er bij de Wagner-huurlingen op aan Prigozjin te arresteren.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.
5 uur geleden