Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid

Russische generaal maant Wagner-strijders tot gehoorzaamheid

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Sergej Soerovikin heeft vrijdag de strijders van het Wagner-huurlingenleger gemaand om hun verzet tegen de militaire leiding op te geven en terug te keren naar hun bases.

"Ik dring er bij jullie op aan om te stoppen", zei hij in een videoboodschap op het sociale medium Telegram. "De vijand wacht gewoon tot de interne politieke situatie in ons land verslechtert. Voordat het te laat is, is het noodzakelijk en nodig om de wil en het bevel van de door het volk gekozen president van de Russische Federatie te gehoorzamen."

Het Russische ministerie van Defensie zei zaterdag dat troepen van Oekraïne de onderlinge strijd tussen de Wagner-huurlingen en het Russische leger uitbuiten om een aanval voor te bereiden op de plaats Bachmoet.

"Het regime in Kyiv maakt gebruik van de provocatie van Jevgeni Prigozjin om de situatie te ontregelen, het concentreert eenheden voor offensieve acties nabij het Bachmoet-front", aldus het ministerie in een verklaring.

Eerder op vrijdag zei de Russische veiligheidsdienst FSB dat de beweringen van Wagner-baas Jevgeni Prigozjin over het doden van duizenden van zijn strijders door Moskou neerkwamen op een oproep tot het starten van een burgeroorlog, aldus het Russische persbureau Interfax. FSB drong er bij de Wagner-huurlingen op aan Prigozjin te arresteren.

Meer uit Buitenland

VS spreken Denemarken volgende week over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.

3 minuten geleden
Rubio: VS hebben stappenplan voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".

4 minuten geleden
Voorzitter Huis VS spreekt van enkel diplomatie over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.

1 uur geleden
Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

1 uur geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

4 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

5 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

5 uur geleden