Russische geheime dienst: groep Oekraïense 'saboteurs' gedood
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een groep Oekraïense "saboteurs" is zondag door de Russische geheime dienst FSB gedood, terwijl ze probeerden de grensregio Brjansk te betreden, melden Russische staatspersbureaus.
"Als gevolg van een confrontatie op 25 december 2022 zijn vier Oekraïense saboteurs gedood, die probeerden het grondgebied van de regio Brjansk binnen te komen vanuit Oekraïne", zei de FSB in een verklaring tegen de persbureaus. De groep had volgens de geheime dienst buitenlandse wapens en "geïmproviseerde explosieven" bij zich.
Volgens het Russische staatspersbureau RIA gaat het om leden van een sabotage- en verkenningsgroep van de Oekraïense strijdkrachten. Ze zouden onder meer Duitse machinegeweren en munitie bij zich hebben gedragen. Ook beschikten ze over "middelen om sabotage mee te plegen".
Oekraïne heeft nog niet gereageerd op het incident.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
3 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
5 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
6 uur geleden