Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische geheime dienst: arrestaties voor smokkel cesium-137

Russische geheime dienst: arrestaties voor smokkel cesium-137

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische geheime dienst zegt vijf mensen te hebben opgepakt die geprobeerd zouden hebben om een kilo radioactief materiaal te kopen om het land uit te smokkelen. De dienst stelt dat ze werkten in opdracht van een Oekraïner. Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van het voorbereiden van een incident met radioactief materiaal.

De FSB zegt tegen het Russische staatspersbureau TASS dat het materiaal, cesium-137, voor 3,5 miljoen dollar (3,2 miljoen euro) gekocht zou worden om een incident met massavernietigingswapens in scene te zetten. Daar zou Rusland vervolgens de schuld van moeten krijgen. De vijf die zijn opgepakt zouden van plan geweest zijn om het materiaal Rusland uit te smokkelen.

Cesium-137 komt niet van nature voor op aarde. Het ontstaat bij kernsplijting en is ook vrijgekomen bij de rampen met de kerncentrales in Fukushima en Tsjernobyl.

Donderdag plaatste de Oekraïense president Volodymyr Zelensky een videoverklaring op sociale media waarin hij zegt dat Oekraïense spionnen aanwijzingen hebben dat Rusland van plan is om een aanslag te plegen op de kerncentrale van Zaporizja. Er zouden voorbereidingen getroffen zijn voor een "terreurdaad" waarbij ook straling moet vrijkomen.

Meer uit Buitenland

52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

32 minuten geleden
Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

47 minuten geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

1 uur geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

1 uur geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

1 uur geleden