Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische fiscus verdiende in 2023 kwart minder aan olie en gas

Russische fiscus verdiende in 2023 kwart minder aan olie en gas

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische belastinginkomsten uit olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald. Dat kwam vooral door lagere olieprijzen en een enorme daling van de gasexport via pijpleidingen.

De staat verdiende vorig jaar 8,82 biljoen roebel (90 miljard euro) aan belastingen uit de olie- en gasindustrie, een daling van 24 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers van het Russische ministerie van Financiën die donderdag zijn gepubliceerd.

Oliedollars zijn voor het Kremlin een belangrijke financieringsbron voor de oorlog in Oekraïne. Lagere staatsinkomsten uit olie en gas zorgen voor extra druk op de begroting, net nu Rusland dit jaar zijn defensie-uitgaven met bijna 70 procent wil gaan verhogen.

Beperking gasimport

Door de invasie van Oekraïne hebben verscheidene westerse landen de import van Russische olie helemaal verboden of verregaand beperkt. Ook werd een prijsplafond van kracht. Sinds medio oktober heeft het Amerikaanse ministerie van Financiën het toezicht op de naleving van de prijsplafonds aangescherpt.

Het besluit van Rusland om het grootste deel van zijn gasleveringen via pijpleidingen naar Europa af te sluiten, leidde eveneens tot een forse daling van de inkomsten. Het Internationaal Energieagentschap schat dat de gasexport van Rusland naar de Europese Unie met 65 procent is afgenomen ten opzichte van het jaar daarvoor.

Meer uit Financieel

Uber moet 8,5 miljoen betalen na seksueel misbruik door chauffeur

PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.

12 minuten geleden
CNV boos over misstanden bij schoonmakers Ibis Styles Arnhem

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht donderdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.

29 minuten geleden
Bitcoin veert op na koersval tot 60.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.

30 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.

1 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

5 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

8 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

9 uur geleden