Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische en Oekraïense drones over en weer na aanval op Krimbrug

Russische en Oekraïense drones over en weer na aanval op Krimbrug

MYKOLAJIV/ODESA (ANP/RTR/AFP) - Een dag na de aanval op de Krimbrug zijn Russische en Oekraïense drones over een weer gevlogen om vijandelijk gebied aan te vallen. De Russen zouden volgens de Oekraïense luchtmacht luchtaanvallen hebben uitgevoerd op het zuiden en oosten van het land. Rusland beweert 28 drones uit de lucht te hebben geschoten boven de Krim.

De Oekraïense luchtmacht zegt dat de regio's Donetsk, Cherson, Zaporizja en Dnipropetrovsk bedreigd werden door drones. De haven van Odesa is beschadigd door een luchtaanval en in de haven van Mykolajiv is een ernstige brand uitgebroken volgens de burgemeester van die stad. Mogelijk hebben de Russen ook ballistische raketten afgeschoten. Oekraïne zou 21 drones hebben neergehaald.

Maandag werd de voor Rusland belangrijke Krimbrug beschoten door drones. Moskou wees meteen naar Kyiv, dat de verantwoordelijkheid voor de aanval niet heeft opgeëist. Het Kremlin zegt als vergelding de Oekraïense faciliteiten te hebben aangevallen waar de speciale drones, of onbemande boten, zouden zijn gemaakt. Ook zouden een scheepswerf en brandstofopslagplaatsen waar de drones gebruik van hadden gemaakt zijn geraakt.

Volgens het Russische ministerie van Defensie volgde dinsdag nog een Oekraïense droneaanval op de Krim, maar die aanval zou zijn afgeslagen. De luchtverdediging zou zeventien drones hebben neergeschoten boven het schiereiland dat in 2014 geannexeerd werd. Nog elf drones zouden zijn onderschept door elektronische systemen van de Russen.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

1 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

3 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

3 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

4 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

5 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

6 uur geleden
Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

6 uur geleden