Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische en Belarussische tennissers weer welkom op Wimbledon

Russische en Belarussische tennissers weer welkom op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Russische en Belarussische tennissers mogen komende zomer weer deelnemen aan Wimbledon, onder neutrale vlag. Dat heeft de organisatie vrijdagmiddag bekendgemaakt. De spelers uit beide landen werden tijdens de afgelopen editie geweerd vanwege de oorlog in Oekraïne.

Een voorwaarde voor de deelname van de Russen en Belarussen is dat ze de oorlog niet steunen en dat ze niet gefinancierd mogen worden door partijen uit een van de twee landen. De eisen zijn opgesteld in samenspraak met de Engelse tennisbond, de regering en de grote bonden in het internationale tennis. Het betekent dat topspelers zoals Aryna Sabalenka en Daniil Medvedev weer mogen meedoen.

Als gevolg van het weren van de Russen en Belarussen besloten de tennisbonden ATP en WTA vorig jaar geen punten toe te kennen op Wimbledon. "Er was een sterke en zeer teleurstellende reactie van sommige bestuursorganen in tennis op het standpunt dat vorig jaar door de All England Club en de LTA werd ingenomen, met gevolgen die - indien de maatregel zou worden voortgezet - schadelijk zouden zijn voor de belangen van spelers, fans, het toernooi en het Britse tennis", aldus de organisatie.

Volledige veroordeling

"We blijven de invasie van Rusland volledig veroordelen en onze oprechte steun blijft bij de bevolking van Oekraïne. Dit was een ongelooflijk moeilijke beslissing, die niet lichtvaardig is genomen of zonder veel aandacht voor degenen die erdoor getroffen zullen worden", aldus Ian Hewitt, de voorzitter van de All England Club.

"Wij zijn van mening dat, alle factoren in overweging nemend, dit de meest geschikte regeling is voor The Championships voor dit jaar. Als de omstandigheden wezenlijk veranderen tussen nu en het begin van The Championships, zullen we dat overwegen en adequaat reageren."

Het grandslamtoernooi in Londen wordt van 3 tot en met 16 juli gespeeld. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door Novak Djokovic en Jelena Rybakina.

Meer uit Sport

Schaatsers grijpen opnieuw naast brons op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.

11 minuten geleden
Franse ijshockeyers na uitschakeling vooral boos op eigen bond

MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.

48 minuten geleden
Schaatssters naar finale ploegenachtervolging na zege op Japan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.

1 uur geleden
Nederlandse schaatsers missen finale op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.

2 uur geleden
Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

2 uur geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

4 uur geleden