Russische en Belarussische tennissers weer welkom op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Russische en Belarussische tennissers mogen komende zomer weer deelnemen aan Wimbledon, onder neutrale vlag. Dat heeft de organisatie vrijdagmiddag bekendgemaakt. De spelers uit beide landen werden tijdens de afgelopen editie geweerd vanwege de oorlog in Oekraïne.
Een voorwaarde voor de deelname van de Russen en Belarussen is dat ze de oorlog niet steunen en dat ze niet gefinancierd mogen worden door partijen uit een van de twee landen. De eisen zijn opgesteld in samenspraak met de Engelse tennisbond, de regering en de grote bonden in het internationale tennis. Het betekent dat topspelers zoals Aryna Sabalenka en Daniil Medvedev weer mogen meedoen.
Als gevolg van het weren van de Russen en Belarussen besloten de tennisbonden ATP en WTA vorig jaar geen punten toe te kennen op Wimbledon. "Er was een sterke en zeer teleurstellende reactie van sommige bestuursorganen in tennis op het standpunt dat vorig jaar door de All England Club en de LTA werd ingenomen, met gevolgen die - indien de maatregel zou worden voortgezet - schadelijk zouden zijn voor de belangen van spelers, fans, het toernooi en het Britse tennis", aldus de organisatie.
Volledige veroordeling
"We blijven de invasie van Rusland volledig veroordelen en onze oprechte steun blijft bij de bevolking van Oekraïne. Dit was een ongelooflijk moeilijke beslissing, die niet lichtvaardig is genomen of zonder veel aandacht voor degenen die erdoor getroffen zullen worden", aldus Ian Hewitt, de voorzitter van de All England Club.
"Wij zijn van mening dat, alle factoren in overweging nemend, dit de meest geschikte regeling is voor The Championships voor dit jaar. Als de omstandigheden wezenlijk veranderen tussen nu en het begin van The Championships, zullen we dat overwegen en adequaat reageren."
Het grandslamtoernooi in Londen wordt van 3 tot en met 16 juli gespeeld. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door Novak Djokovic en Jelena Rybakina.
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
1 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
4 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
9 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
12 uur geleden