Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische en Belarussische tennissers weer welkom op Wimbledon

Russische en Belarussische tennissers weer welkom op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Russische en Belarussische tennissers mogen komende zomer weer deelnemen aan Wimbledon, onder neutrale vlag. Dat heeft de organisatie vrijdagmiddag bekendgemaakt. De spelers uit beide landen werden tijdens de afgelopen editie geweerd vanwege de oorlog in Oekraïne.

Een voorwaarde voor de deelname van de Russen en Belarussen is dat ze de oorlog niet steunen en dat ze niet gefinancierd mogen worden door partijen uit een van de twee landen. De eisen zijn opgesteld in samenspraak met de Engelse tennisbond, de regering en de grote bonden in het internationale tennis. Het betekent dat topspelers zoals Aryna Sabalenka en Daniil Medvedev weer mogen meedoen.

Als gevolg van het weren van de Russen en Belarussen besloten de tennisbonden ATP en WTA vorig jaar geen punten toe te kennen op Wimbledon. "Er was een sterke en zeer teleurstellende reactie van sommige bestuursorganen in tennis op het standpunt dat vorig jaar door de All England Club en de LTA werd ingenomen, met gevolgen die - indien de maatregel zou worden voortgezet - schadelijk zouden zijn voor de belangen van spelers, fans, het toernooi en het Britse tennis", aldus de organisatie.

Volledige veroordeling

"We blijven de invasie van Rusland volledig veroordelen en onze oprechte steun blijft bij de bevolking van Oekraïne. Dit was een ongelooflijk moeilijke beslissing, die niet lichtvaardig is genomen of zonder veel aandacht voor degenen die erdoor getroffen zullen worden", aldus Ian Hewitt, de voorzitter van de All England Club.

"Wij zijn van mening dat, alle factoren in overweging nemend, dit de meest geschikte regeling is voor The Championships voor dit jaar. Als de omstandigheden wezenlijk veranderen tussen nu en het begin van The Championships, zullen we dat overwegen en adequaat reageren."

Het grandslamtoernooi in Londen wordt van 3 tot en met 16 juli gespeeld. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door Novak Djokovic en Jelena Rybakina.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

9 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

12 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

16 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

16 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

18 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

18 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

20 uur geleden