Russische drones vlogen mogelijk door Roemeens luchtruim
BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië meldt dat tijdens een Russische droneaanval op de Oekraïense graaninfrastructuur de projectielen mogelijk het luchtruim van het land hebben doorkruist. Het Roemeense radarsysteem ving in de nacht van vrijdag op zaterdag signalen op nabij de stad Galați, niet ver van het drielandenpunt met Moldavië en Oekraïne. Inwoners van de regio werden aangeraden om te schuilen.
Sinds Rusland in juli uit de graandeal stapte, voert het regelmatig aanvallen uit op de infrastructuur die graantransport over de Zwarte Zee en de Donau mogelijk maakt. Onder meer de Oekraïense stad Reni, op nog geen 10 kilometer van Galați, ligt daarbij regelmatig onder vuur.
Bij de droneaanval op zaterdagnacht zouden geen brokstukken op Roemeens grondgebied terecht zijn gekomen. Eerder deze maand gebeurde dat al drie keer. Roemeense autoriteiten laten weten dat de zoektocht naar restanten van drones in de loop van de dag wordt voortgezet.
Oekraïne zegt dat het dertig van de veertig Iraanse drones die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het land heeft gestuurd, heeft kunnen neerhalen. Tien drones werden volgens Kyiv neergehaald in de buurt van Odesa en de grensstreek met Polen. De andere twintig werden in de centraal gelegen provincie Vinnytsja uit de lucht geschoten. De gouverneur van die provincie, of oblast, laat weten dat als gevolg van drone-inslagen een grote brand is uitgebroken bij een infrastructuurvoorziening.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbeving in Venezuela is gestegen tot 4734, meldt de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Het aantal gewonden staat nog altijd op 16.740. Er zijn al tijden geen mensen meer levend onder het puin gehaald, blijkt uit zijn bericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.
3 uur geledenBIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.
4 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.
4 uur geledenBAJKONOER (ANP/RTR) - Voor het eerst in lange tijd is een bemande raket gelanceerd vanaf een lanceerplatform op de Bajkanoer-basis in Kazachstan, dat eerder zwaar beschadigd raakte. Dat gebeurde in november bij de lancering van een raket. Eerder dit jaar werd het platform gerepareerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de Straat van Hormuz volgens hem open is voor de scheepvaart, behalve voor schepen die naar Iran gaan of uit Iran komen. Hij ziet af van tolheffing voor vrachtschepen die door de straat varen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft bij justitie in Amerikaanse staten klachten ingediend over het optreden tegen Mexicaanse staatsburgers tijdens operaties van ICE, de dienst migratie- en douanehandhaving. De dienst is berucht door operaties waarbij geweld wordt gebruikt, soms met dodelijke afloop.
4 uur geleden