
Russische dissident Gorinov krijgt nog eens drie jaar straf
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische dissident Aleksej Gorinov is veroordeeld tot nog eens drie jaar extra in een strafkamp voor het "rechtvaardigen van terrorisme". Hij zit al een straf van zeven jaar uit voor het bekritiseren van de Russische inval in Oekraïne. Hij zou in een gevangenisziekenhuis nog eens hetzelfde gedaan hebben.
Aanklagers zeiden tijdens het proces dat Gorinov vorige winter zijn medegedetineerden probeerde te overtuigen van "terroristische ideologie". Hij zou onder meer een aanval op de Krimbrug hebben verdedigd. Daarnaast heeft hij het opgenomen voor het Azovbataljon, dat Rusland heeft aangemerkt als terroristische organisatie, luidde de beschuldiging.
Via Telegram werd Gorinovs slotwoord voor de rechtbank verspreid. "Het derde jaar van deze oorlog loopt op zijn eind, het derde jaar van slachtoffers en verwoesting die we sinds de Tweede Wereldoorlog op Europees grondgebied niet hebben gezien, de ontberingen en het lijden van miljoenen mensen. We mogen hier niet over zwijgen", zei hij. "Laten we een einde maken aan deze bloederige slachting waar niemand wat mee opschiet - wij niet, noch de mensen in Oekraïne."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.
11 uur geledenKYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.
12 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.
16 uur geleden