Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische defensieminister weer in beeld

Russische defensieminister weer in beeld

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe is na twaalf dagen weer in beeld verschenen. Hij was donderdag te zien als een van de aanwezigen bij de veiligheidsraad van president Vladimir Poetin.

De 66-jarige Sjojgoe verdween eerder deze maand uit de media, wat geruchten voedde dat er misschien iets mis was met hem of zijn relatie met Poetin. Maar Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat Sjojgoe nu eenmaal "veel op zijn bord heeft omdat de militaire operatie gaande is". Het is daarom begrijpelijk dat hij geen tijd voor de media heeft, aldus de woordvoerder.

Sjojgoe behoort tot de vertrouwelingen van Poetin en maakt sinds zijn komst naar Moskou in 1990 carrière in het staatsapparaat. Hij is afkomstig uit een Siberische streek 3500 kilometer van de hoofdstad, waar hij ingenieur en lid van de communistische partij werd. Zijn moeder werd in Oekraïne geboren.

Hij was in de jaren negentig in Moskou onder meer chef van de organisatie die noodsituaties moet aanpakken, minister van Noodsituaties en korte tijd gouverneur van de regio Moskou. Poetin stelde hem in 2012 aan als minister van Defensie.

Meer uit Buitenland

Nieuwe golf luchtaanvallen tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - Iran en Israël hebben elkaar in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw bestookt met raketten. Kort na 02.30 uur lokale tijd waarschuwde de Israëlische krijgsmacht voor nieuwe luchtaanvallen uit Iran. In onder meer Tel Aviv en de bezette Westelijke Jordaanoever gingen luchtalarmen af.

2 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil vrijgelaten in de VS

JENA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Na meer dan drie maanden detentie is vrijdag de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil in de Verenigde Staten vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter had eerder op de dag zijn vrijlating bevolen.

2 uur geleden
Trump weerspreekt inlichtingenbaas over bewijs kernwapen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag opnieuw de directeur van de Nationale Inlichtingendiensten Tulsi Gabbard tegengesproken over inlichtingen rond het nucleaire programma van Iran. In maart stelde Gabbard tegenover het Congres dat er geen bewijs is dat Iran een kernwapen ontwikkelt.

2 uur geleden
Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

10 uur geleden
Armeense premier spreekt van 'historische' ontmoeting met Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.

12 uur geleden
Europese ministers willen meer gesprekken met Iran

GENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.

12 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.

12 uur geleden