Russische defensieminister Sjojgoe bezoekt troepen in Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe is voor het eerst op televisie verschenen sinds de muiterij van de Wagner Groep zaterdag. In een video bij Russisch staatspersbureau TASS is te zien dat de minister een bezoek brengt aan troepen aan het front in Oekraïne. Het is onduidelijk wanneer de video is opgenomen.
Sjojgoe bezocht een commandopost van troepen in de "speciale operatiezone" zoals Rusland naar de oorlog in Oekraïne verwijst. Het delen van de beelden na de muiterij van zaterdag suggereert dat Sjojgoe nog steeds aan het roer staat van het Russische defensieapparaat.
De huurlingen van de Wagner Groep dreigden zaterdag op te rukken naar Moskou, onder leiding van baas Jevgeni Prigozjin. Het Russische particuliere huurlingenleger kwam in opstand nadat Prigozjin claimde dat zij door Russische strijdkrachten waren aangevallen. De Wagner-baas wilde onder andere de defensieminister spreken, waar hij al maanden mee overhoop ligt. Uiteindelijk werd de opstand van de Wagner Groep afgekapt en ging Prigozjin akkoord met een de-escalatievoorstel. Of het aftreden van een deel van de Russische defensietop onderdeel was van deze deal is nog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
4 uur geleden