Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische defensieminister Sjojgoe bezoekt troepen in Oekraïne

Russische defensieminister Sjojgoe bezoekt troepen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe is voor het eerst op televisie verschenen sinds de muiterij van de Wagner Groep zaterdag. In een video bij Russisch staatspersbureau TASS is te zien dat de minister een bezoek brengt aan troepen aan het front in Oekraïne. Het is onduidelijk wanneer de video is opgenomen.

Sjojgoe bezocht een commandopost van troepen in de "speciale operatiezone" zoals Rusland naar de oorlog in Oekraïne verwijst. Het delen van de beelden na de muiterij van zaterdag suggereert dat Sjojgoe nog steeds aan het roer staat van het Russische defensieapparaat.

De huurlingen van de Wagner Groep dreigden zaterdag op te rukken naar Moskou, onder leiding van baas Jevgeni Prigozjin. Het Russische particuliere huurlingenleger kwam in opstand nadat Prigozjin claimde dat zij door Russische strijdkrachten waren aangevallen. De Wagner-baas wilde onder andere de defensieminister spreken, waar hij al maanden mee overhoop ligt. Uiteindelijk werd de opstand van de Wagner Groep afgekapt en ging Prigozjin akkoord met een de-escalatievoorstel. Of het aftreden van een deel van de Russische defensietop onderdeel was van deze deal is nog onduidelijk.

Meer uit Buitenland

Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

45 minuten geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

1 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

2 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

2 uur geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

3 uur geleden
Protest Italië tegen vrijlating bareigenaar in Zwitserse Crans

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.

3 uur geleden
Winterstorm teistert delen VS met 235 miljoen inwoners

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.

4 uur geleden