Russische defensieminister Sjojgoe bezoekt troepen in Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe is voor het eerst op televisie verschenen sinds de muiterij van de Wagner Groep zaterdag. In een video bij Russisch staatspersbureau TASS is te zien dat de minister een bezoek brengt aan troepen aan het front in Oekraïne. Het is onduidelijk wanneer de video is opgenomen.
Sjojgoe bezocht een commandopost van troepen in de "speciale operatiezone" zoals Rusland naar de oorlog in Oekraïne verwijst. Het delen van de beelden na de muiterij van zaterdag suggereert dat Sjojgoe nog steeds aan het roer staat van het Russische defensieapparaat.
De huurlingen van de Wagner Groep dreigden zaterdag op te rukken naar Moskou, onder leiding van baas Jevgeni Prigozjin. Het Russische particuliere huurlingenleger kwam in opstand nadat Prigozjin claimde dat zij door Russische strijdkrachten waren aangevallen. De Wagner-baas wilde onder andere de defensieminister spreken, waar hij al maanden mee overhoop ligt. Uiteindelijk werd de opstand van de Wagner Groep afgekapt en ging Prigozjin akkoord met een de-escalatievoorstel. Of het aftreden van een deel van de Russische defensietop onderdeel was van deze deal is nog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
16 uur geleden