Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische defensieminister Sjojgoe bezoekt troepen in Oekraïne

Russische defensieminister Sjojgoe bezoekt troepen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe is voor het eerst op televisie verschenen sinds de muiterij van de Wagner Groep zaterdag. In een video bij Russisch staatspersbureau TASS is te zien dat de minister een bezoek brengt aan troepen aan het front in Oekraïne. Het is onduidelijk wanneer de video is opgenomen.

Sjojgoe bezocht een commandopost van troepen in de "speciale operatiezone" zoals Rusland naar de oorlog in Oekraïne verwijst. Het delen van de beelden na de muiterij van zaterdag suggereert dat Sjojgoe nog steeds aan het roer staat van het Russische defensieapparaat.

De huurlingen van de Wagner Groep dreigden zaterdag op te rukken naar Moskou, onder leiding van baas Jevgeni Prigozjin. Het Russische particuliere huurlingenleger kwam in opstand nadat Prigozjin claimde dat zij door Russische strijdkrachten waren aangevallen. De Wagner-baas wilde onder andere de defensieminister spreken, waar hij al maanden mee overhoop ligt. Uiteindelijk werd de opstand van de Wagner Groep afgekapt en ging Prigozjin akkoord met een de-escalatievoorstel. Of het aftreden van een deel van de Russische defensietop onderdeel was van deze deal is nog onduidelijk.

Meer uit Buitenland

Gewelddadige protesten in Bangladesh na dood studentenleider

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh is opgeschrikt door gewelddadige protesten in verschillende steden na de dood van jongerenleider Sharif Osman Hadi. Gevreesd wordt dat de protesten in aanloop naar de nationale verkiezingen in februari nog verder uit de hand zullen lopen.

44 minuten geleden
Trump wil in 2028 weer Amerikanen op de maan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zo snel mogelijk astronauten naar de maan wil sturen. De missies naar Mars komen daardoor voorlopig op een lager pitje te staan.

45 minuten geleden
ABC: schietpartij Brown en moord MIT-docent mogelijk verbonden

PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.

6 uur geleden
VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

13 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

14 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

15 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

15 uur geleden