Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische defensieminister Sjoigoe op bezoek in Minsk

Russische defensieminister Sjoigoe op bezoek in Minsk

MINSK (ANP/DPA/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergei Sjoigoe heeft ruim negen maanden na de inval in Oekraïne een bezoek gebracht aan bondgenoot Belarus. Hij sprak zaterdag in Minsk met dictator Alexandr Loekasjenko en zijn militaire ambtsgenoot Viktor Chrenin.

Volgens staatspersbureau Belta bedankte Sjoigoe de Belarussische machthebber voor diens ondersteuning van de in het land gelegerde Russische soldaten. "Zij voelen zich hier echt thuis", zou hij hebben gezegd. Met Chrenin ondertekende de Russische defensieminister vervolgens een document over aanpassingen in de veiligheidsovereenkomst tussen beide landen. Inhoudelijke details zijn niet bekendgemaakt.

Loekasjenko bevestigde bovendien dat er voorbereidingen gaande zijn voor de totstandkoming van een gezamenlijke militaire eenheid van Russen en Belarussen in de regio. In oktober had hij het plan daartoe al gelanceerd. Belarus steunt de Russische oorlog tegen Oekraïne in enige mate door het afschieten van Russische raketten op zijn grondgebied toe te staan.

Minsk heeft gezegd niet actief betrokken te willen raken bij de gewapende strijd in het buurland. Loekasjenko heeft in het verleden echter wel opdracht gegeven troepen te stationeren aan de zijde van Russische eenheden in de buurt van de Oekraïense grens. Reden daarvoor was de dreiging die volgens hem uitging van Kiev en het Westen.

Meer uit Buitenland

Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

1 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

5 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

5 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

5 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

7 uur geleden