Russische debutant Karatsev verslaat ook Dimitrov in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Aslan Karatsev blijft verrassen bij de Australian Open. De nummer 114 van de wereldranglijst was in de kwartfinales in Melbourne ook te sterk voor de Bulgaar Grigor Dimitrov. De 27-jarige debutant op een grandslamtoernooi zegevierde na ruim 2,5 uur in vier sets: 2-6 6-4 6-1 6-2.
Karatsev plaatste zich via het kwalificatietoernooi voor het hoofdschema in Melbourne. Hij speelt in de halve finales tegen de winnaar van het duel tussen de als eerste geplaatste Serviër Novak Djokovic en de als zesde geplaatste Duitser Alexander Zverev.
Dimitrov, de nummer 18 van de plaatsingslijst, haalde in de 2017 nog wel de laatste vier in Melbourne. De 29-jarige Bulgaar begon goed tegen Karatsev, maar kreeg in de tweede set fysieke problemen. Hij vroeg na verlies van de derde set om een medische behandeling, maar kon ook daarna niet meer terug op zijn normale niveau komen.
Karatsev is de vijfde speler in het moderne tennis die bij de mannen uit het kwalificatietoernooi doordringt tot de halve finales van een grand slam.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
23 uur geleden