Russische coronahulp onderweg naar VS
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russisch militair transportvliegtuig is met medische voorraden vertrokken naar de Verenigde Staten. Rusland wil de Amerikanen zo helpen met hun strijd tegen het coronavirus, berichten Russische staatsmedia.
De Russische president Vladimir Poetin bood zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump eerder deze week hulp aan. "Trump accepteerde de humanitaire hulp dankbaar", zei een woordvoerder van het Kremlin. Rusland stuurde eerder ook al medische voorraden naar het zwaar getroffen Italië.
De VS hebben ruim 187.000 coronagevallen gemeld, het hoogste aantal in de wereld. De Russische autoriteiten hebben volgens officiële cijfers bij 2337 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus.
De woordvoerder van het Kremlin merkte op dat de VS mogelijk op enig punt medische hulp naar Rusland kunnen sturen, mocht dat nodig blijken. De relatie tussen de landen stond de afgelopen jaren onder druk, onder meer door het conflict in Syrië en de Russische annexatie van de Krim.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
1 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
8 uur geleden