Russische coronahulp onderweg naar VS
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russisch militair transportvliegtuig is met medische voorraden vertrokken naar de Verenigde Staten. Rusland wil de Amerikanen zo helpen met hun strijd tegen het coronavirus, berichten Russische staatsmedia.
De Russische president Vladimir Poetin bood zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump eerder deze week hulp aan. "Trump accepteerde de humanitaire hulp dankbaar", zei een woordvoerder van het Kremlin. Rusland stuurde eerder ook al medische voorraden naar het zwaar getroffen Italië.
De VS hebben ruim 187.000 coronagevallen gemeld, het hoogste aantal in de wereld. De Russische autoriteiten hebben volgens officiële cijfers bij 2337 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus.
De woordvoerder van het Kremlin merkte op dat de VS mogelijk op enig punt medische hulp naar Rusland kunnen sturen, mocht dat nodig blijken. De relatie tussen de landen stond de afgelopen jaren onder druk, onder meer door het conflict in Syrië en de Russische annexatie van de Krim.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
51 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
53 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
7 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
7 uur geleden