Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische centrale bank verhoogt rente om inflatie te bestrijden

Russische centrale bank verhoogt rente om inflatie te bestrijden

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land weer verhoogd, na een rentepauze in de afgelopen maanden. De beleidsmakers hopen daarmee de hoge inflatie te bestrijden en de oververhitte economie af te koelen.

"De inflatie is versneld en ligt aanzienlijk boven de prognose van april", stelde de centrale bank in een verklaring. De consumentenprijzen in Rusland zijn flink gestegen sinds Moskou in februari 2022 een oorlog in Oekraïne begon. De enorme overheidsuitgaven en de hogere lonen hebben de vraag in de hele economie fors doen toenemen en geleid tot hogere prijzen.

De rente werd nu verhoogd tot 18 procent. Dat is het hoogste niveau in twee jaar. In juni liet de centrale bank de rente nog onveranderd op 16 procent. De renteverhoging komt overeen met de verwachting van economen.

Inflatieverwachting

De inflatie in Rusland bedraagt momenteel ruim 9 procent. De centrale bank verhoogde dan ook de inflatieverwachting voor dit jaar naar een niveau van tussen 6,5 en 7,5 procent. Voor 2025 wordt gerekend op een afkoeling van de inflatie tot tussen 4 en 4,5 procent, in lijn met de doelstelling van de centrale bank van 4 procent.

De centrale bank begon in juni vorig jaar met het verhogen van de rente om de sterke prijsstijgingen aan te pakken. Sinds februari dit jaar hield de centrale bank de rente echter ongewijzigd om de impact van de eerdere verhogingen op de inflatie af te wachten. In totaal heeft Rusland de rente in een jaar tijd nu zes keer verhoogd.

Meer uit Financieel

Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

1 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

1 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

2 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

3 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

3 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

3 uur geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

4 uur geleden