Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische centrale bank verhoogt rente om inflatie te bestrijden

Russische centrale bank verhoogt rente om inflatie te bestrijden

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land weer verhoogd, na een rentepauze in de afgelopen maanden. De beleidsmakers hopen daarmee de hoge inflatie te bestrijden en de oververhitte economie af te koelen.

"De inflatie is versneld en ligt aanzienlijk boven de prognose van april", stelde de centrale bank in een verklaring. De consumentenprijzen in Rusland zijn flink gestegen sinds Moskou in februari 2022 een oorlog in Oekraïne begon. De enorme overheidsuitgaven en de hogere lonen hebben de vraag in de hele economie fors doen toenemen en geleid tot hogere prijzen.

De rente werd nu verhoogd tot 18 procent. Dat is het hoogste niveau in twee jaar. In juni liet de centrale bank de rente nog onveranderd op 16 procent. De renteverhoging komt overeen met de verwachting van economen.

Inflatieverwachting

De inflatie in Rusland bedraagt momenteel ruim 9 procent. De centrale bank verhoogde dan ook de inflatieverwachting voor dit jaar naar een niveau van tussen 6,5 en 7,5 procent. Voor 2025 wordt gerekend op een afkoeling van de inflatie tot tussen 4 en 4,5 procent, in lijn met de doelstelling van de centrale bank van 4 procent.

De centrale bank begon in juni vorig jaar met het verhogen van de rente om de sterke prijsstijgingen aan te pakken. Sinds februari dit jaar hield de centrale bank de rente echter ongewijzigd om de impact van de eerdere verhogingen op de inflatie af te wachten. In totaal heeft Rusland de rente in een jaar tijd nu zes keer verhoogd.

Meer uit Financieel

Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

37 minuten geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

1 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

1 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

2 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

2 uur geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

2 uur geleden