Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische centrale bank houdt rekening met sterkere krimp

Russische centrale bank houdt rekening met sterkere krimp

MOSKOU (ANP) - De Russische centrale bank houdt rekening met een sterkere krimp van de economie door de vele westerse sancties. In zijn basisscenario gaat de bank uit van een krimp van tussen de 8 en 10 procent dit jaar, maar er is een zeer grote onzekerheid of dit scenario uit zal komen. Geopolitieke factoren, zoals nieuwe sancties en de kosten van de door Rusland gevoerde oorlog in Oekraïne, spelen daarbij mee, maar ook in hoeverre de economie zich aan kan passen aan de nieuwe omstandigheden.

De sancties hebben alvast geleid tot veel minder import en export van goederen. Huishoudens kopen ook minder en zijn in de onzekere tijden meer gaan sparen. De consumptie van huishoudens werd ook beïnvloed door de inflatie, die dit jaar tussen de 18 en 23 procent uit gaat komen, denkt de Russische centrale bank. In maart was de inflatie 16,7 procent en dit jaar is die hoger, denken door persbureau Bloomberg gepeilde economen. Vrijdag komt de Bank Rossii met cijfers over april.

Volgend jaar neemt de inflatie flink af, al komt dat ook omdat het vergelijkingsjaar dan 2022 is waarin de prijzen al zijn gestegen. Datzelfde geldt voor de economische krimp. Die komt dan uit tussen een krimp van 3 procent krimp en stagnatie (0 procent).

Meer uit Financieel

Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

1 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

1 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

2 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

2 uur geleden
Regionaal meer geluidshinder om aanpassing vertrekroute Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.

3 uur geleden
Wall Street begint lager na nieuwe waarschuwing Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.

3 uur geleden
Elektrische stepjes met kenteken slaan nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.

3 uur geleden