
Russische buitenlandminister ontvangt binnenkort Turkse collega
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov ontmoet "in de nabije toekomst" zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan. De ontmoeting zal plaatsvinden in Moskou, aldus het Russische persbureau TASS. Turkije probeert Rusland al langer over te halen weer mee te werken aan de verlopen graandeal.
Fidan was vorige week nog in Kyiv voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, om onder meer te praten over de graandeal en vrede in Oekraïne. Er staat ook een ontmoeting tussen de presidenten van Rusland en Turkije op de planning, die deels over de graandeal zal gaan, maar het is niet bekend wanneer of waar het overleg zal plaatsvinden.
Rusland en Oekraïne sloten de graanovereenkomst in juli vorig jaar, na bemiddeling van Turkije en de Verenigde Naties. Hierdoor kon Oekraïne ondanks de oorlog via de Zwarte Zee veilig landbouwproducten exporteren. Rusland besloot de deal vorige maand niet opnieuw te verlengen, omdat het vindt dat zijn eigen landbouwexport onterecht wordt getroffen door internationale sancties.
Meer uit Buitenland
KORENEVO (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Michaïl Goedkov, de tweede man van de marine, is omgekomen bij een Oekraïense luchtaanval. Dat bevestigt een Russische gouverneur na berichten van Russische en Oekraïense militaire bloggers.
24 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Francesca Albanese, de speciaal rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden van de Verenigde Naties, heeft landen opgeroepen om de handelsbetrekkingen met Israël te verbreken. Ze stelt dat Israël zich schuldig maakt aan "een van de wreedste genocides van de moderne geschiedenis" en pleit voor een wapenembargo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International stelt dat Israël nog steeds uithongering gebruikt als oorlogswapen in de Gazastrook. Een maand geleden begon de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF) met het leveren van voedselhulp, maar volgens Amnesty heeft dat weinig veranderd aan het beleid van Israël, dat gericht zou zijn op de "fysieke vernietiging" van Palestijnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft na grote vertraging een procedurele horde genomen en kan overgaan tot de definitieve stemming over de grote uitgavenwet van president Donald Trump. Die zal naar verwachting binnen een paar uur plaatsvinden, maar het is nog onzeker of er genoeg steun zal zijn onder Trumps partijgenoten.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse parlement heeft ingestemd met aanpassingen van de oorlogsnoodwetgeving. Zo wil het parlement herhaling van de gebeurtenissen uit december voorkomen, toen president Yoon Suk-yeol de staat van beleg afkondigde. Dat leidde tot protesten en een politieke crisis.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs noemt de uitspraak in de omvangrijke zedenzaak tegen hun cliënt "een grote overwinning". Combs werd woensdag door een jury schuldig bevonden aan twee aanklachten voor het vervoeren van personen met prostitutie als doel. Voor de beschuldigingen van deelname aan georganiseerde misdaad en mensensmokkel werd hij vrijgesproken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de langste stemming ooit gehouden in het parlement. De leden deden er zeven uur en 31 minuten over om te stemmen over Trumps uitgavenwet, waarvan het nog steeds onduidelijk is of die aangenomen zal worden.
4 uur geleden