Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische buitenlandminister aangekomen in Malta

Russische buitenlandminister aangekomen in Malta

VALLETTA (ANP/AFP/DPA) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov is donderdag in Malta aangekomen voor een bijeenkomst van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Het is zijn eerste bezoek aan een EU-lidstaat sinds de Russische inval in Oekraïne bijna drie jaar geleden.

Lavrov neemt tijdens de tweedaagse conferentie deel aan een overleg met ambtgenoten van andere lidstaten. De OVSE bestaat uit 57 landen en is een van de weinige overlegplatforms voor veiligheid en democratie waar westerse vertegenwoordigers rechtstreeks in gesprek gaan met Rusland. Rusland gebruikt de OVSE als platform om zijn standpunt over de oorlog in Oekraïne te delen.

Een woordvoerder van Lavrovs ministerie, Maria Zakharova, was ook van plan naar Malta te komen, maar haar visum werd woensdag ingetrokken. "Hoewel minister van Buitenlandse Zaken Lavrov onderworpen is aan EU-sancties, geldt er voor hem geen reisverbod. Voor mevrouw Zakharova, zijn woordvoerder, is er echter wel een reisverbod van kracht," aldus het Maltese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

34 minuten geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

47 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.

48 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

2 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

2 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

2 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden