Russische buitenlandminister aangekomen in Malta
VALLETTA (ANP/AFP/DPA) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov is donderdag in Malta aangekomen voor een bijeenkomst van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Het is zijn eerste bezoek aan een EU-lidstaat sinds de Russische inval in Oekraïne bijna drie jaar geleden.
Lavrov neemt tijdens de tweedaagse conferentie deel aan een overleg met ambtgenoten van andere lidstaten. De OVSE bestaat uit 57 landen en is een van de weinige overlegplatforms voor veiligheid en democratie waar westerse vertegenwoordigers rechtstreeks in gesprek gaan met Rusland. Rusland gebruikt de OVSE als platform om zijn standpunt over de oorlog in Oekraïne te delen.
Een woordvoerder van Lavrovs ministerie, Maria Zakharova, was ook van plan naar Malta te komen, maar haar visum werd woensdag ingetrokken. "Hoewel minister van Buitenlandse Zaken Lavrov onderworpen is aan EU-sancties, geldt er voor hem geen reisverbod. Voor mevrouw Zakharova, zijn woordvoerder, is er echter wel een reisverbod van kracht," aldus het Maltese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
1 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
2 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
4 uur geleden