Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische buitenlandminister aangekomen in Malta

Russische buitenlandminister aangekomen in Malta

VALLETTA (ANP/AFP/DPA) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov is donderdag in Malta aangekomen voor een bijeenkomst van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Het is zijn eerste bezoek aan een EU-lidstaat sinds de Russische inval in Oekraïne bijna drie jaar geleden.

Lavrov neemt tijdens de tweedaagse conferentie deel aan een overleg met ambtgenoten van andere lidstaten. De OVSE bestaat uit 57 landen en is een van de weinige overlegplatforms voor veiligheid en democratie waar westerse vertegenwoordigers rechtstreeks in gesprek gaan met Rusland. Rusland gebruikt de OVSE als platform om zijn standpunt over de oorlog in Oekraïne te delen.

Een woordvoerder van Lavrovs ministerie, Maria Zakharova, was ook van plan naar Malta te komen, maar haar visum werd woensdag ingetrokken. "Hoewel minister van Buitenlandse Zaken Lavrov onderworpen is aan EU-sancties, geldt er voor hem geen reisverbod. Voor mevrouw Zakharova, zijn woordvoerder, is er echter wel een reisverbod van kracht," aldus het Maltese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

23 minuten geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

25 minuten geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

26 minuten geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

3 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

3 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

5 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

5 uur geleden