Russische buitenlandminister aangekomen in Malta
VALLETTA (ANP/AFP/DPA) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov is donderdag in Malta aangekomen voor een bijeenkomst van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Het is zijn eerste bezoek aan een EU-lidstaat sinds de Russische inval in Oekraïne bijna drie jaar geleden.
Lavrov neemt tijdens de tweedaagse conferentie deel aan een overleg met ambtgenoten van andere lidstaten. De OVSE bestaat uit 57 landen en is een van de weinige overlegplatforms voor veiligheid en democratie waar westerse vertegenwoordigers rechtstreeks in gesprek gaan met Rusland. Rusland gebruikt de OVSE als platform om zijn standpunt over de oorlog in Oekraïne te delen.
Een woordvoerder van Lavrovs ministerie, Maria Zakharova, was ook van plan naar Malta te komen, maar haar visum werd woensdag ingetrokken. "Hoewel minister van Buitenlandse Zaken Lavrov onderworpen is aan EU-sancties, geldt er voor hem geen reisverbod. Voor mevrouw Zakharova, zijn woordvoerder, is er echter wel een reisverbod van kracht," aldus het Maltese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.
2 uur geledenMEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.
3 uur geleden