Russische bond houdt al zijn judoka's uit onvrede weg van Spelen
MOSKOU (ANP) - Rusland stuurt helemaal geen judoka's naar de Olympische Spelen van Parijs. De nationale judobond is het niet eens met de criteria die het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft ingesteld naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne. Van het IOC hadden vier van de zeventien Russische judoka's onder neutrale vlag mee mogen doen.
"Tot op het laatst hadden we gehoopt dat gezond verstand en de wens om volwaardige Spelen te houden met Russen en Belarussen het zouden winnen van politieke kwesties", aldus de Russische judobond in een verklaring. "Helaas is onze hoop niet uitgekomen. Onder deze omstandigheden heeft de bond unaniem besloten dat het Russische judoteam de vernederende voorwaarden niet zal accepteren en niet zal deelnemen aan de Spelen in Parijs."
Eerder had de nationale judobond al opgeroepen geen verklaringen te ondertekenen die het "beleid van het land in diskrediet brengen". Een van de voorwaarden van het IOC is dat sporters de atleten de oorlog in Oekraïne niet actief zouden ondersteunen.
De Spelen van Parijs beginnen op 26 juli. Het IOC heeft tot nu toe 39 sporters uit Rusland en Belarus toegelaten om onder neutrale vlag mee te doen, zo werd eerder deze week bekend.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
11 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geleden