Russische boete YouTube verdubbelt wekelijks na Afrikaans vonnis
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google, het moederbedrijf van YouTube, probeert via een Amerikaanse rechter een Zuid-Afrikaanse boete ongedaan te maken die elke week verdubbelt. YouTube kreeg de boete omdat het in 2022 drie Russische kanalen blokkeerde die propaganda over de invasie in Oekraïne hadden verspreid.
De Russische mediabedrijven voeren aan dat YouTube hun vrijheid van meningsuiting heeft ingeperkt. YouTube werd daarvoor door een Moskouse rechter tot een geldstraf veroordeeld. Bijna twee jaar later schakelden de Russische mediabedrijven de Zuid-Afrikaanse rechter in om het besluit van de Russische rechter af te dwingen. Het Hooggerechtshof in Zuid-Afrika heeft dat inmiddels gedaan.
Partijen in grensoverschrijdende geschillen proberen vaker om geschillen door het voordeligste rechtssysteem te laten beslechten. Moskou heeft als gevolg op de westerse sancties een nieuwe wet ingevoerd die de bevoegdheden van Russische rechtbanken uitbreidt over westerse bedrijven die in het buitenland procedures voeren.
Google's boetes verdubbelen elke week dat het bedrijf weigert te betalen. De aanvankelijke boete van ongeveer 1000 dollar dreigt daardoor nu fors op te lopen.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
12 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
14 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
15 uur geleden