Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU/GENÈVE (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

Cuba kampt met de ergste energiecrisis in jaren, grotendeels veroorzaakt door de Amerikaanse blokkade van de Venezolaanse olietoevoer. Venezuela was tot voor kort de voornaamste olieleverancier van het eiland. De Verenigde Staten dreigen landen die Cuba olie leveren met sancties. Vanwege die druk heeft Mexico olieleveringen aan Cuba opgeschort. Aan het begin van de week beschuldigde het Kremlin de Verenigde Staten ervan te proberen het eiland met elf miljoen inwoners te "verstikken".

De Verenigde Naties hebben vrijdag laten weten dat ze zeer bezorgd zijn over "de steeds erger wordende sociaal-economische crises" in Cuba. Woordvoerster Marta Hurtado van het VN-mensenrechtenbureau zei dat Cuba het slachtoffer is "van decennialange blokkades met betrekking tot handel en financiën en van extreme weersfenomenen" en dat het land nu bovendien lijdt onder het wegvallen van de olie-aanvoer.

Dit heeft ernstige consequenties voor de mensenrechten van de Cubanen, volgens Hurtado. Ze wijst erop dat de energie- en watervoorziening en de gezondheidszorg worden getroffen door het tekort aan aardolie. Meer dan 80 procent van de pompen die de waterleidingen bedienen, werkt op elektriciteit. Die valt vaak uit door de tekorten.

Meer uit Buitenland

Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

34 minuten geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

1 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

2 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

2 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

2 uur geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

2 uur geleden