Russische autoriteiten stellen onderzoek in naar Poetin-criticus
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar voormalig parlementslid Ilja Ponomarjov wegens het verspreiden van vermeend nepnieuws over het Russische leger, meldt staatspersbureau TASS. Ponomarjov stemde in 2014 als enige Russische parlementariër tegen de inlijving van het Oekraïense schiereiland Krim.
De onderzoekers hebben bij de rechtbank in Moskou om zijn "arrestatie bij verstek" gevraagd. Dat betekent dat hij bij terugkeer in Rusland kan worden aangehouden. Hij verblijft in Oekraïne. Het parlement heeft eerder een wet aangenomen waarmee mensen die opzettelijk valse informatie verspreiden over de krijgsmacht tot maximaal vijftien jaar gevangenisstraf kunnen worden veroordeeld.
Het voormalige lid van de Doema runt een eigen televisiezender die vanuit Kiev uitzendt. Na de moord op Daria Doegina, de dochter van de Russische ultranationalist Aleksandr Doegin, beweerde hij dat een onbekende Russische groepering, het Nationaal Republikeinse Leger, verantwoordelijk was voor de bomaanslag waarbij zij ruim een week geleden omkwam.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
19 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
1 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.
5 uur geleden