Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische autoriteiten stellen onderzoek in naar Poetin-criticus

Russische autoriteiten stellen onderzoek in naar Poetin-criticus

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar voormalig parlementslid Ilja Ponomarjov wegens het verspreiden van vermeend nepnieuws over het Russische leger, meldt staatspersbureau TASS. Ponomarjov stemde in 2014 als enige Russische parlementariër tegen de inlijving van het Oekraïense schiereiland Krim.

De onderzoekers hebben bij de rechtbank in Moskou om zijn "arrestatie bij verstek" gevraagd. Dat betekent dat hij bij terugkeer in Rusland kan worden aangehouden. Hij verblijft in Oekraïne. Het parlement heeft eerder een wet aangenomen waarmee mensen die opzettelijk valse informatie verspreiden over de krijgsmacht tot maximaal vijftien jaar gevangenisstraf kunnen worden veroordeeld.

Het voormalige lid van de Doema runt een eigen televisiezender die vanuit Kiev uitzendt. Na de moord op Daria Doegina, de dochter van de Russische ultranationalist Aleksandr Doegin, beweerde hij dat een onbekende Russische groepering, het Nationaal Republikeinse Leger, verantwoordelijk was voor de bomaanslag waarbij zij ruim een week geleden omkwam.

Meer uit Buitenland

Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

42 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

1 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

1 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

2 uur geleden
Kremlin: Poetin accepteert sommige voorstellen VS en sommige niet

MOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.

2 uur geleden
Rutte: aanschaf wapens VS voor Oekraïne moet in 2026 nog omhoog

BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.

3 uur geleden
Macron arriveert in China voor staatsbezoek

BEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden