Russische aanklagers willen bijna 5 jaar cel voor VS-soldaat
VLADIVOSTOK (ANP/RTR) - Aanklagers hebben een gevangenisstraf van vier jaar en acht maanden geëist tegen een Amerikaanse soldaat die begin mei werd gearresteerd in de Russische stad Vladivostok. Hij wordt verdacht van diefstal en zou zijn vriendin met de dood hebben bedreigd, melden Russische instanties.
"Wij vragen om een gevangenisstraf van vier jaar en acht maanden op te leggen, die moet worden uitgezeten in een strafkolonie", citeerde het Russische staatspersbureau RIA een aanklager tijdens de hoorzitting. De aanklager heeft ook een boete van 40.000 roebel (37 euro) geëist, aldus RIA.
Volgens de Amerikaanse nieuwszender NBC zou de soldaat alleen naar Rusland zijn gereisd en was hij op het moment van zijn arrestatie niet in dienst. Zijn identiteit is niet bekendgemaakt.
Verschillende Amerikanen worden vastgehouden in Rusland. Een prominente gevangene is Evan Gershkovich, de journalist van The Wall Street Journal die meer dan een jaar geleden werd gearresteerd op verdenking van spionage. Zijn proces begint op 26 juni achter gesloten deuren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
12 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
7 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
8 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
9 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
11 uur geleden