Russische aanklagers willen bijna 5 jaar cel voor VS-soldaat
VLADIVOSTOK (ANP/RTR) - Aanklagers hebben een gevangenisstraf van vier jaar en acht maanden geëist tegen een Amerikaanse soldaat die begin mei werd gearresteerd in de Russische stad Vladivostok. Hij wordt verdacht van diefstal en zou zijn vriendin met de dood hebben bedreigd, melden Russische instanties.
"Wij vragen om een gevangenisstraf van vier jaar en acht maanden op te leggen, die moet worden uitgezeten in een strafkolonie", citeerde het Russische staatspersbureau RIA een aanklager tijdens de hoorzitting. De aanklager heeft ook een boete van 40.000 roebel (37 euro) geëist, aldus RIA.
Volgens de Amerikaanse nieuwszender NBC zou de soldaat alleen naar Rusland zijn gereisd en was hij op het moment van zijn arrestatie niet in dienst. Zijn identiteit is niet bekendgemaakt.
Verschillende Amerikanen worden vastgehouden in Rusland. Een prominente gevangene is Evan Gershkovich, de journalist van The Wall Street Journal die meer dan een jaar geleden werd gearresteerd op verdenking van spionage. Zijn proces begint op 26 juni achter gesloten deuren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
4 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
9 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
15 uur geleden