Russische aanklagers: geld voor verdediging Koersk weggesluisd
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische aanklagers proberen 3 miljard roebel (ruim 31 miljard euro) terug te krijgen die gestolen zou zijn door corrupte ambtenaren en zakenlieden. Het geld was bestemd voor de verdediging van de Russische regio Koersk, zegt justitie volgens het staatspersbureau RIA.
Oekraïne voerde begin augustus een aanval uit op Koersk en kreeg daarbij een deel van het gebied in handen. In de twee jaar voor die aanval had de toenmalige gouverneur van de regio aangekondigd dat er langs de grens met Oekraïne versterkingen gebouwd zouden worden om Koersk beter te beschermen. Volgens RIA is er in 2022 en 2023 ruim 19 miljard roebel gestoken in maatregelen als greppels en zogenoemde drakentanden, piramidevormige obstakels tegen tanks.
Justitie probeert nu het hoofd van het ontwikkelingsfonds van de regio Koersk te vervolgen, plus twee van zijn medewerkers. Zij zouden hebben samengespannen met bedrijven in handen van een aantal zakenlieden. Die bedrijven "deden het voorkomen alsof er werk verzet werd aan de bouw van verdedigingsbouwwerken en tuigden in plaats daarvan een constructie op met valse kostenposten". Het geld staken ze volgens de aanklagers in eigen zak.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
27 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
4 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
9 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
10 uur geleden