Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische aanklagers: geld voor verdediging Koersk weggesluisd

Russische aanklagers: geld voor verdediging Koersk weggesluisd

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische aanklagers proberen 3 miljard roebel (ruim 31 miljard euro) terug te krijgen die gestolen zou zijn door corrupte ambtenaren en zakenlieden. Het geld was bestemd voor de verdediging van de Russische regio Koersk, zegt justitie volgens het staatspersbureau RIA.

Oekraïne voerde begin augustus een aanval uit op Koersk en kreeg daarbij een deel van het gebied in handen. In de twee jaar voor die aanval had de toenmalige gouverneur van de regio aangekondigd dat er langs de grens met Oekraïne versterkingen gebouwd zouden worden om Koersk beter te beschermen. Volgens RIA is er in 2022 en 2023 ruim 19 miljard roebel gestoken in maatregelen als greppels en zogenoemde drakentanden, piramidevormige obstakels tegen tanks.

Justitie probeert nu het hoofd van het ontwikkelingsfonds van de regio Koersk te vervolgen, plus twee van zijn medewerkers. Zij zouden hebben samengespannen met bedrijven in handen van een aantal zakenlieden. Die bedrijven "deden het voorkomen alsof er werk verzet werd aan de bouw van verdedigingsbouwwerken en tuigden in plaats daarvan een constructie op met valse kostenposten". Het geld staken ze volgens de aanklagers in eigen zak.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

7 minuten geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

13 minuten geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

1 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

6 uur geleden