Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische aanklager eist 9,5 jaar cel voor basketbalster Griner

Russische aanklager eist 9,5 jaar cel voor basketbalster Griner

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische aanklager heeft 9,5 jaar celstraf geëist tegen de Amerikaanse topbasketbalster Brittney Griner. Ze werd in februari opgepakt op het vliegveld van Moskou, omdat ze cannabisolie had in vullingen voor een e-sigaret. Haar advocaat heeft om vrijspraak gevraagd. Griner zei donderdag zelf dat ze fout zat.

De aanklager zei tijdens de zitting dat Griner de cannabisolie bewust had meegenomen. De Amerikaanse gebruikt de olie in de Verenigde Staten om medicinale redenen, maar in Rusland is het verboden. Griner ontkent dat ze bewust de wet heeft overtreden. "Het was een fout van mij, maar ik heb deze misdaad niet gepland. Ik heb nooit iemand kwaad willen doen of de wet willen overtreden. Ik hoop niet dat jullie mijn leven hier beëindigen met een veroordeling."

"Als de rechtbank het toch nodig acht om Griner te straffen, dan moet het de mildste straf zijn", aldus haar advocaat tijdens zijn slotpleidooi. De uitspraak in de zaak wordt rond 16.45 uur Nederlandse tijd verwacht.

Excuses

In de rechtbank bood Griner haar excuses aan aan haar teamgenoten, ouders, broers en zussen en partner.

De basketbalster vloog naar Moskou, omdat ze tussen de Amerikaanse basketbalseizoenen door zou gaan spelen voor het Russische team UMMC Jekaterinenburg. Griner is een van de beste basketbalsters van de wereld. Ze won twee keer goud op de Olympische Spelen en is ook in de WNBA een belangrijke speler voor Phoenix Mercury.

Als Griner wordt veroordeeld, is de kans aanwezig dat ze onderdeel wordt van een gevangenenruil tussen de Verenigde Staten en Rusland. Griner en ex-marinier Paul Whelan zouden dan kunnen worden geruild voor wapenhandelaar Viktor Bout, die vastzit in de VS. De basketbalster hoopt dat alle politiek rond de zaak "ver buiten de rechtbank" blijft. "Iedereen heeft het over politiek, maar ik hoop dat dat geen rol speelt in deze zaak."

Meer uit Buitenland

VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

20 minuten geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

3 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

4 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

4 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

4 uur geleden
Jury Biënnale van Venetië stapt op na Rusland-rel

VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.

6 uur geleden
Congres stemt voor omstreden begroting, shutdown VS voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.

6 uur geleden