Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische aanklager eist 18 jaar tegen Amerikaanse 'spion'

Russische aanklager eist 18 jaar tegen Amerikaanse 'spion'

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische aanklager heeft 18 jaar celstraf in een streng gevangeniskamp geëist tegen de Amerikaan Paul Whelan. Dat heeft zijn advocaat gezegd. De voormalige marinier werd in december 2018 aangehouden op verdenking van spionage. Op 15 juni doet de rechter uitspraak in de zaak.

De 50-jarige Whelan, die een Amerikaans, Brits, Canadees en Iers paspoort bezit, werd gearresteerd, omdat hij naar verluidt staatsgeheimen had ontvangen. Hij ontkent de beschuldigingen en zegt erin te zijn geluisd. Whelan zegt dat hij in Rusland was voor een bruiloft en een USB-stick kreeg van een kennis in de veronderstelling dat die vakantiefoto's bevatte.

De verdachte was "in shock vanwege de hoge strafeis", volgens zijn advocaat Vladimir Zherebenkov. "Ik hoop op een rechtvaardige beslissing." Whelan zei tegen de rechtbank dat hij niet heeft gespioneerd en dat hij geen geheime informatie heeft gezien.

Weinig bewijs

Zheberenkov zegt dat de aanklager denkt dat Whelan schuldig is, omdat hij een voormalige Amerikaanse marinier is. "De aanklager denkt dat Whelan opzettelijk Russische staatsgeheimen wilde stelen en wilde doorspelen aan de Verenigde Staten."

De maximumstraf voor spionage is 20 jaar cel. De advocaat van de Amerikaan zegt dat er weinig bewijs is tegen Whelan. Volgens Zherebenkov is de kennis die de USB-stick gaf de enige getuige tegen Whelan, terwijl de rest van zijn oude kennissen in Rusland getuigenverklaringen aflegde in zijn voordeel.

Meer uit Buitenland

Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

9 minuten geleden
Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

48 minuten geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

1 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

2 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

2 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

4 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

4 uur geleden