
Russisch staatsspoorbedrijf ontkent wanbetaler te zijn
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische spoorwegmaatschappij RZjD spreekt tegen in gebreke te zijn bij het nakomen van financiële verplichtingen. Het staatsbedrijf heeft deadlines gemist bij het afbetalen van schulden.
Een internationaal comité stelde eerder deze week vast dat het vervoersbedrijf daardoor wanbetaler is geworden. RZjD zegt op tijd te hebben hebben betaald, maar dat het geld door sancties tegen de spoorwegmaatschappij niet is aangekomen bij de schuldeisers.
Maandag oordeelde het zogeheten Credit Derivatives Determinations Committee dat RZjD in gebreke is. De Russische spoorwegmaatschappij is het eerste bedrijf dat volgens dar internationaal financieel comité als wanbetaler is aangemerkt sinds de invoering van sancties tegen Rusland wegens de inval in Oekraïne.
Prioriteit
RZjD zegt dat het bedrijf de grootste prioriteit geeft aan het nakomen van financiële verplichtingen. De staatsonderneming heeft naar eigen zeggen bij de Britse toezichthouder voor de naleving van sancties om een vergunning aangevraagd om alle schulden te kunnen afbetalen.
Door sancties dreigen meer bedrijven in Rusland schuldeisers niet op tijd te kunnen betalen. Zo zei gouddelver Nordgold rentes op een obligatie niet te kunnen betalen wegens technische obstakels. Kunstmestproducent EuroChem zei eerder dat betalingen aan schuldeisers buiten de schuld van het bedrijf zelf niet waren aangekomen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo lijkt te kampen met een storing. Via de website Allestoringen.nl laten duizenden mensen maandag rond het middaguur weten problemen te ondervinden met onder meer hun mobiele internet.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven in het Midden-Oosten volgen de ontwikkelingen in de regio nauwlettend na de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten. Iran heeft met vergeldingsacties gedreigd, waaronder het afsluiten van de belangrijke vaarroute Straat van Hormuz.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs ging maandag verder omhoog, net als de olieprijzen, door de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten van afgelopen weekend. Op de gasmarkt wordt nu vooral gewacht op de Iraanse reactie op die luchtaanvallen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd ontkent ook bij het begin van de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak alle beschuldigingen van omkoping en witwassen tegen hem. "Ik vind het echt onbegrijpelijk. Ik ben helemaal niet omgekocht", zei Van Eerd in een eerste reactie tegen de rechter in een volle rechtszaal in Groningen.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japanse banken zijn begonnen met het weghalen van medewerkers uit Dubai en andere financiële centra in het Midden-Oosten. Ze behoren tot de eerste grote internationale bedrijven die dit doen. De voorzorgsmaatregelen volgen nadat de Amerikaanse luchtaanvallen op Iran de risico's in de regio hebben vergroot. Er wordt gevreesd voor vergeldingsacties van Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese oliebedrijven stonden maandag bij de stijgers op de aandelenbeurzen, geholpen door de hogere olieprijzen na de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten afgelopen weekend. De Verenigde Staten namen daarmee deel aan de Israëlische aanvallen op Iran, waardoor de onrust in het Midden-Oosten nog verder is toegenomen.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft zondag in de Texaanse stad Austin een kleine groep zelfrijdende taxi's ingezet die betalende passagiers oppikten. Topman Elon Musk kondigde de lancering van de zogenoemde robotaxi aan en influencers plaatsten video's van hun eerste ritten op sociale media.
4 uur geleden