Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch parlement verbiedt lhbti-propaganda onder volwassenen

Russisch parlement verbiedt lhbti-propaganda onder volwassenen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische parlement heeft donderdag een wet goedgekeurd die het 'promoten van lhbti-propaganda' onder volwassenen verbiedt. Onder de nieuwe regels kan iedere gebeurtenis of handeling waarmee homoseksualiteit wordt gepromoot, dus ook online, in boeken, films en reclames, een flinke boete opleveren.

De boete kan oplopen tot omgerekend ruim 6000 euro voor individuen en bijna 80.000 euro voor rechtspersonen, zoals bedrijven en ngo's. Buitenlanders kunnen bij een overtreding vijftien dagen worden gearresteerd en vervolgens het land worden uitgezet.

Volgens de autoriteiten is de wet bedoeld om de Russische samenleving te beschermen tegen de waarden van het Westen, die zij als "on-Russisch" zien. Zo verklaart het hoofd van de Doema, het lagerhuis van het parlement, dat de wet "onze kinderen en de toekomst van dit land beschermt tegen de duisternis die door de Verenigde Staten en Europese landen wordt verspreid."

Critici zien in de wet vooral een poging tot verdere intimidatie en onderdrukking van seksuele minderheden in Rusland, waar de autoriteiten eerder al bestaande wetten hebben gebruikt om gay pride-marsen tegen te houden en homorechtenactivisten vast te zetten. Ook mensenrechtenorganisaties menen dat de maatregelen bedoeld zijn om de vertegenwoordiging van de lhbti-minderheden in het openbare leven te verbieden.

Meer uit Buitenland

VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

35 minuten geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

46 minuten geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

1 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

2 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

2 uur geleden
Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

2 uur geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

4 uur geleden