Russisch parlement verbiedt lhbti-propaganda onder volwassenen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische parlement heeft donderdag een wet goedgekeurd die het 'promoten van lhbti-propaganda' onder volwassenen verbiedt. Onder de nieuwe regels kan iedere gebeurtenis of handeling waarmee homoseksualiteit wordt gepromoot, dus ook online, in boeken, films en reclames, een flinke boete opleveren.
De boete kan oplopen tot omgerekend ruim 6000 euro voor individuen en bijna 80.000 euro voor rechtspersonen, zoals bedrijven en ngo's. Buitenlanders kunnen bij een overtreding vijftien dagen worden gearresteerd en vervolgens het land worden uitgezet.
Volgens de autoriteiten is de wet bedoeld om de Russische samenleving te beschermen tegen de waarden van het Westen, die zij als "on-Russisch" zien. Zo verklaart het hoofd van de Doema, het lagerhuis van het parlement, dat de wet "onze kinderen en de toekomst van dit land beschermt tegen de duisternis die door de Verenigde Staten en Europese landen wordt verspreid."
Critici zien in de wet vooral een poging tot verdere intimidatie en onderdrukking van seksuele minderheden in Rusland, waar de autoriteiten eerder al bestaande wetten hebben gebruikt om gay pride-marsen tegen te houden en homorechtenactivisten vast te zetten. Ook mensenrechtenorganisaties menen dat de maatregelen bedoeld zijn om de vertegenwoordiging van de lhbti-minderheden in het openbare leven te verbieden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
10 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
12 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
22 uur geleden