Russisch parlement verbiedt lhbti-propaganda onder volwassenen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische parlement heeft donderdag een wet goedgekeurd die het 'promoten van lhbti-propaganda' onder volwassenen verbiedt. Onder de nieuwe regels kan iedere gebeurtenis of handeling waarmee homoseksualiteit wordt gepromoot, dus ook online, in boeken, films en reclames, een flinke boete opleveren.
De boete kan oplopen tot omgerekend ruim 6000 euro voor individuen en bijna 80.000 euro voor rechtspersonen, zoals bedrijven en ngo's. Buitenlanders kunnen bij een overtreding vijftien dagen worden gearresteerd en vervolgens het land worden uitgezet.
Volgens de autoriteiten is de wet bedoeld om de Russische samenleving te beschermen tegen de waarden van het Westen, die zij als "on-Russisch" zien. Zo verklaart het hoofd van de Doema, het lagerhuis van het parlement, dat de wet "onze kinderen en de toekomst van dit land beschermt tegen de duisternis die door de Verenigde Staten en Europese landen wordt verspreid."
Critici zien in de wet vooral een poging tot verdere intimidatie en onderdrukking van seksuele minderheden in Rusland, waar de autoriteiten eerder al bestaande wetten hebben gebruikt om gay pride-marsen tegen te houden en homorechtenactivisten vast te zetten. Ook mensenrechtenorganisaties menen dat de maatregelen bedoeld zijn om de vertegenwoordiging van de lhbti-minderheden in het openbare leven te verbieden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
5 uur geledenTIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Ierland heeft een inreisverbod afgekondigd voor de Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën). Beiden staan te boek als extreem in hun opvattingen. Premier Micheál Martin zei eerder al met maatregelen te komen tegen Israëlische functionarissen die volgens Ierland het conflict in Gaza aanwakkeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten aan boord van het internationale ruimtestation ISS hebben de opdracht gekregen te schuilen in hun ruimtevaartuig en zich voor te bereiden op een mogelijke evacuatie, meldt een woordvoerder van NASA op X. Het gaat om een voorzorgsmaatregel, terwijl de Russische bemanning van het ruimtestation probeert een steeds groter wordend lek in hun deel van het ISS te dichten.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De marine van Oekraïne heeft bevestigd dat een Oekraïense zeedrone naar Roemenië is gevaren. Het onbemande vaartuig zou op de Zwarte Zee van koers zijn geraakt door Russische elektronische oorlogsvoering.
8 uur geledenOSLO (ANP) - De gezondheidstoestand van de Noorse kroonprinses Mette-Marit is het afgelopen jaar flink achteruitgegaan. Er is veel meer littekenweefsel in de longen gekomen en haar longfunctie is de afgelopen drie maanden flink teruggevallen. Tijdens een persconferentie noemde hoofdarts en longspecialist Are Holm van het Rikshospitalet de situatie "gevaarlijk".
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.
9 uur geleden