Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch parlement verbiedt geslachtsverandering

Russisch parlement verbiedt geslachtsverandering

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische lagerhuis van het parlement, de Doema, heeft een wet aangenomen die chirurgische en wettelijke geslachtsverandering verbiedt. Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne worden de al beperkte vrijheden van de lhbtiq+-gemeenschap steeds verder teruggedrongen.

Het uitvoeren van operaties om iemands geslacht te veranderen wordt verboden. Ook registreren als een ander geslacht wordt verboden als iemand geen operatie heeft gehad om dat te rechtvaardigen. De wet zou familiewaarden moeten beschermen.

De Russische president Vladimir Poetin spreekt zich met regelmaat uit tegen transgenderrechten. De oorlog in Oekraïne wordt door het Kremlin vaak afgeschilderd als een strijd tegen westerse waarden, waaronder een 'antifamilie-ideologie'. Eind vorig jaar nog werd "homopropaganda" verboden in Rusland, waardoor het verkondigen van positieve boodschappen over de lhbtiq+-gemeenschap hoegenaamd onmogelijk werd.

Meer uit Buitenland

Pillay verrast door toekenning Nobelprijs, grapt over Trump

NEURENBERG (ANP) - Navanethem Pillay, die dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede toegekend heeft gekregen, heeft laten weten verrast te zijn door de prijs. Ook grapte ze dat ze de prijs misschien wel zou "delen" met de Amerikaanse president Donald Trump.

8 minuten geleden
VN veroordelen Amerikaanse uitzending executie als marteling

GENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Het mensenrechtenbureau van de VN heeft het Amerikaanse besluit een executie rechtstreeks uit te zenden "een openbare terechtstelling" en "een vorm van marteling" genoemd. Het Pentagon maakte bekend dat de executie met een vuurpeloton van een terdoodveroordeelde ex-militair 3 december voor publiek toegankelijk is en wordt gelivestreamd.

11 minuten geleden
VN-Mensenrechtenkantoor verwelkomt vredesprijs voor Pillay

GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-Mensenrechtenkantoor heeft verheugd gereageerd op de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan voormalig hoofd Navanethem Pillay. Zij leidde het bureau van 2008 tot 2014.

37 minuten geleden
Zware rellen in Brussel op protestdag

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de buurt van het belangrijke treinstation Brussel-Centraal zijn in de Belgische hoofdstad zware rellen uitgebroken. Er hebben zich honderden in het zwart geklede jongeren verzameld en de politie wordt bekogeld met houten balken, glazen flessen en vuilnisbakken. Agenten reageren met traangas en door een waterkanon in te zetten.

39 minuten geleden
Nobelprijs voor de Vrede naar Navanethem Pillay

OSLO (ANP) - De Nobelprijs voor de Vrede gaat dit jaar naar rechter en oud-VN-mensenrechtenchef Navanethem Pillay. Zij krijgt de prijs voor haar inzet voor vrede en internationaal recht, aldus het Noorse Nobelcomité vrijdag. Het comité stelt dat de Zuid-Afrikaanse "de reikwijdte en de impact van het internationaal recht aanzienlijk heeft vergroot". Pillay was rechter bij het hooggerechtshof van Zuid-Afrika, het Rwandatribunaal en het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

1 uur geleden
Russisch techbedrijf Yandex meldt nieuwe aanval op datacentrum

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische techreus Yandex heeft opnieuw melding gemaakt van een aanval op een datacentrum, de tweede in twee dagen. Een droneaanval trof een locatie in de regio Kaloega.

1 uur geleden
Ethiopië eist in brief aan VN terugtrekking troepen van Eritrea

ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de VN geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt. Hij spreekt van "schaamteloze agressie en een complete invasie". Het Eritrese regime weerspreekt dit.

2 uur geleden