Russisch parlement verbiedt geslachtsverandering
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische lagerhuis van het parlement, de Doema, heeft een wet aangenomen die chirurgische en wettelijke geslachtsverandering verbiedt. Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne worden de al beperkte vrijheden van de lhbtiq+-gemeenschap steeds verder teruggedrongen.
Het uitvoeren van operaties om iemands geslacht te veranderen wordt verboden. Ook registreren als een ander geslacht wordt verboden als iemand geen operatie heeft gehad om dat te rechtvaardigen. De wet zou familiewaarden moeten beschermen.
De Russische president Vladimir Poetin spreekt zich met regelmaat uit tegen transgenderrechten. De oorlog in Oekraïne wordt door het Kremlin vaak afgeschilderd als een strijd tegen westerse waarden, waaronder een 'antifamilie-ideologie'. Eind vorig jaar nog werd "homopropaganda" verboden in Rusland, waardoor het verkondigen van positieve boodschappen over de lhbtiq+-gemeenschap hoegenaamd onmogelijk werd.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
41 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
9 uur geleden