Russisch parlement akkoord met recordbedrag voor defensie
MOSKOU (ANP) - Het Russische Lagerhuis heeft ingestemd met een begroting die voorziet in een recordbedrag voor defensie. Daar wordt in 2025 13,5 biljoen roebel (126 miljard euro) voor uitgetrokken, bericht The Moscow Times.
Dat betekent volgens de nieuwssite dat volgend jaar 6,31 procent van het Russische bbp naar nationale defensie gaat en dat zou een record zijn. Het komt neer op ongeveer 40 procent van de totale overheidsuitgaven.
Daarnaast zijn ook nog uitgaven voor de Oekraïneoorlog ondergebracht in andere delen van de begroting, zoals nationale veiligheid. Na goedkeuring door de Doema moeten ook het Hogerhuis, de Federatieraad, en president Vladimir Poetin nog instemmen.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
9 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
9 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
11 uur geleden