Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch onderzoeksteam identificeert lichaam Prigozjin

Russisch onderzoeksteam identificeert lichaam Prigozjin

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische onderzoekers hebben na de vliegtuigcrash van woensdag bevestigd dat Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin aan boord was. De identiteiten van de slachtoffers zouden overeenkomen met de passagierslijst, waarvan al eerder bekend was dat Prigozjin erop stond.

Direct na het ongeluk stelden de Russische autoriteiten een onderzoek in. De onderzoekers vonden tien lichamen, evenveel als op de passagierslijst. Ze hebben met genetisch onderzoek de identiteit van de slachtoffers bevestigd. Dit betekent dat ook Prigozjins rechterhand Dmitri Oetkin, die ook op de passagierslijst stond, is omgekomen.

De onderzoekers moeten ook vaststellen waarom het vliegtuig plotseling neerstortte. Ze hebben vluchtrecorders en documenten gevonden om te bestuderen. Speculaties dat het Kremlin achter de crash zou zitten werden eerder afgedaan als "absolute leugen". Prigozjin was lang een trouwe bondgenoot van president Vladimir Poetin maar twee maanden geleden kwam hij met zijn huurlingenleger kort in opstand tegen de legerleiding en het Russische defensieministerie. De actie werd door Poetin als "verraad" bestempeld.

De afgelopen dagen hielden internationale media nog een slag om de arm omdat niet bevestigd was dat Prigozjin echt in het vliegtuig had gezeten, alleen dat zijn naam op de passagierslijst stond. Al vrij snel meldde een Telegramkanaal dat gelinkt wordt aan de Wagner Groep dat Prigozjin inderdaad was omgekomen. Volgens dat kanaal was het vliegtuig uit de lucht geschoten. Poetin condoleerde een dag na de crash de familie van Prigozjin en leek daarmee diens dood ook al te bevestigen.

Meer uit Buitenland

Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

26 minuten geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

4 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

4 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

7 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

8 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

10 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

10 uur geleden