Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch onderzoeksteam identificeert lichaam Prigozjin

Russisch onderzoeksteam identificeert lichaam Prigozjin

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische onderzoekers hebben na de vliegtuigcrash van woensdag bevestigd dat Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin aan boord was. De identiteiten van de slachtoffers zouden overeenkomen met de passagierslijst, waarvan al eerder bekend was dat Prigozjin erop stond.

Direct na het ongeluk stelden de Russische autoriteiten een onderzoek in. De onderzoekers vonden tien lichamen, evenveel als op de passagierslijst. Ze hebben met genetisch onderzoek de identiteit van de slachtoffers bevestigd. Dit betekent dat ook Prigozjins rechterhand Dmitri Oetkin, die ook op de passagierslijst stond, is omgekomen.

De onderzoekers moeten ook vaststellen waarom het vliegtuig plotseling neerstortte. Ze hebben vluchtrecorders en documenten gevonden om te bestuderen. Speculaties dat het Kremlin achter de crash zou zitten werden eerder afgedaan als "absolute leugen". Prigozjin was lang een trouwe bondgenoot van president Vladimir Poetin maar twee maanden geleden kwam hij met zijn huurlingenleger kort in opstand tegen de legerleiding en het Russische defensieministerie. De actie werd door Poetin als "verraad" bestempeld.

De afgelopen dagen hielden internationale media nog een slag om de arm omdat niet bevestigd was dat Prigozjin echt in het vliegtuig had gezeten, alleen dat zijn naam op de passagierslijst stond. Al vrij snel meldde een Telegramkanaal dat gelinkt wordt aan de Wagner Groep dat Prigozjin inderdaad was omgekomen. Volgens dat kanaal was het vliegtuig uit de lucht geschoten. Poetin condoleerde een dag na de crash de familie van Prigozjin en leek daarmee diens dood ook al te bevestigen.

Meer uit Buitenland

Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

2 uur geleden
Macron belooft wederopbouw van door brand getroffen gebieden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."

2 uur geleden
Dode door natuurbrand bij Valencia

MANISES (ANP/AFP/RTR/DPA) - Door een brand in een ravijn in de buurt van de Spaanse stad Valencia is een man om het leven gekomen. Het slachtoffer is aangetroffen in een auto, melden de autoriteiten.

2 uur geleden
Honderdduizenden mensen in Berlijn de straat op voor Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - Honderdduizenden mensen hebben in Berlijn meegedaan aan de jaarlijkse Pride-parade, die lokaal bekendstaat als Christopher Street Day. De politie meldt dat er geen grote incidenten waren.

3 uur geleden
Brand ten zuidwesten van Bordeaux deels tot staan gebracht

PARENTIS-EN-BORN (ANP) - De brandweer in de streek bij de badplaats Biscarrosse in Zuidwest-Frankrijk meldt succes in de bestrijding van een hevige bosbrand ruim 50 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux. De brand is tot staan gebracht "dankzij een uitzonderlijke mobilisatie en het inzetten van vele middelen". De bosbrand is bij twee wegen in de streek gestopt volgens de burgemeester van het dorp Parentis-en-Born.

4 uur geleden
Frankrijk zet meer militairen in vanwege branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse krijgsmacht gaat nog eens 500 militairen extra inzetten om "mensen en eigendommen te beschermen" tijdens de natuurbranden die het land teisteren. Dat betekent dat in totaal 1500 militairen zijn gemobiliseerd om hulp te bieden.

4 uur geleden
President Kazachstan dringt bij Poetin aan op stoppen gevechten

OMSK (ANP/AFP) - De president van Kazachstan heeft er in een gesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin op aangedrongen de vijandelijkheden in Oekraïne te stoppen. De gevechten moeten ophouden volgens de leider van Kazachstan, Kassym-Jomart Tokajev, want het is een schande dat jonge mensen aan het front sterven.

4 uur geleden