Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch onderzoek naar Nederlandse huurlingen in Oekraïne

Russisch onderzoek naar Nederlandse huurlingen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland doet onderzoek naar een of meerdere Nederlandse huurlingen in Oekraïne, zo blijkt uit een interview met het hoofd van het onderzoekscomité van de Russische Federatie.

Details zijn niet bekendgemaakt, waardoor het onder meer niet duidelijk is om hoeveel Nederlanders het gaat. Het hoofd van het comité, Aleksandr Bastrykin, zei tegen de Russische krant Rossiyskaya Gazeta alleen dat Nederlandse, Britse, Amerikaanse, Canadese en Georgische burgers worden onderzocht vanwege zogenoemde huurlingenactiviteiten.

Bastrykin deed zijn uitspraken in een interview waarin hij ook zei dat Rusland meer dan tweehonderd Oekraïners voor een nog op te richten internationaal tribunaal wil berechten voor misdaden tegen de menselijkheid. Onder meer Bolivia, Iran en Syrië hebben volgens hem interesse getoond in deelname aan het tribunaal.

Donetsk

Twee Britten en een Marokkaan werden eerder dit jaar door pro-Russische separatisten in Oost-Oekraïne ter dood veroordeeld. De mannen zijn in de zelfverklaarde Volksrepubliek Donetsk veroordeeld omdat ze zouden werken als huurlingen en de macht zouden willen overnemen in het gebied. Ze hebben beroep aangetekend.

Het is niet duidelijk hoeveel Nederlanders in Oekraïne meevechten met het Oekraïense leger. Aan het begin van de oorlog, die op 24 februari uitbrak, riep Kiev buitenlandse vrijwilligers op zich op te melden bij de Oekraïense ambassades in hun land. Daar hebben volgens Oekraïense informatie duizenden mensen gehoor aan gegeven.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

3 minuten geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

4 minuten geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

1 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

6 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

7 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

8 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

8 uur geleden