Russisch ministerie wil af van belastingakkoord met Nederland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Russische ministerie van Financiën heeft stappen gezet om de belastingafspraken met Nederland op te zeggen. Rusland herziet overeenkomsten met een reeks landen.
Een aantal grote Russische bedrijven staan in Nederland geregistreerd. Met Nederland lukt het in Russische ogen niet de afspraken aan te passen. Met andere Europese landen is dat de afgelopen twee maanden wel gelukt.
Het Russische ministerie van Financiën liet vrijdag weten dat gesprekken met Den Haag over onder meer een zwaardere dividendbelasting van 15 procent, zijn mislukt. Beide partijen verwierpen elkaars voorstellen, aldus het ministerie. Het Nederlandse voorstel zou in Russische ogen de mogelijkheden openhouden om geld uit Rusland weg te sluizen.
De hogere belasting zou moeten gelden voor grote Russische bedrijven die in Nederland gevestigd zijn, maar commercieel op Rusland zijn gericht. Rusland kampt met lagere olieprijzen en de coronacrisis. Het Kremlin wil de kapitaalvlucht feller tegengaan. Het heeft recent herziene belastingafspraken gemaakt met Cyprus. Luxemburg en Malta. Die gingen akkoord met de belastingverhogingen. Vorig jaar zijn er volgens het ministerie voor bijna 340 miljard roebel (3,8 miljard euro) aan dividend- en rentebetalingen naar Nederland gevloeid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
2 uur geleden