Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch ministerie wil af van belastingakkoord met Nederland

Russisch ministerie wil af van belastingakkoord met Nederland

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Russische ministerie van Financiën heeft stappen gezet om de belastingafspraken met Nederland op te zeggen. Rusland herziet overeenkomsten met een reeks landen.

Een aantal grote Russische bedrijven staan in Nederland geregistreerd. Met Nederland lukt het in Russische ogen niet de afspraken aan te passen. Met andere Europese landen is dat de afgelopen twee maanden wel gelukt.

Het Russische ministerie van Financiën liet vrijdag weten dat gesprekken met Den Haag over onder meer een zwaardere dividendbelasting van 15 procent, zijn mislukt. Beide partijen verwierpen elkaars voorstellen, aldus het ministerie. Het Nederlandse voorstel zou in Russische ogen de mogelijkheden openhouden om geld uit Rusland weg te sluizen.

De hogere belasting zou moeten gelden voor grote Russische bedrijven die in Nederland gevestigd zijn, maar commercieel op Rusland zijn gericht. Rusland kampt met lagere olieprijzen en de coronacrisis. Het Kremlin wil de kapitaalvlucht feller tegengaan. Het heeft recent herziene belastingafspraken gemaakt met Cyprus. Luxemburg en Malta. Die gingen akkoord met de belastingverhogingen. Vorig jaar zijn er volgens het ministerie voor bijna 340 miljard roebel (3,8 miljard euro) aan dividend- en rentebetalingen naar Nederland gevloeid.

Meer uit Financieel

KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

36 minuten geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

1 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

3 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

3 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

4 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

5 uur geleden
Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

6 uur geleden