Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch luchtruim boven deel Oekraïense grens sluit

Russisch luchtruim boven deel Oekraïense grens sluit

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft een deel van het luchtruim boven de grens met Oekraïne gesloten voor internationaal verkeer. Als reden geeft de Russische luchtvaartautoriteit dat ze "de veiligheid van burgerluchtvaart wil waarborgen".

Buitenlandse media, waaronder CNN, melden dat het gaat om een deel van het luchtruim boven het noordoosten van Oekraïne. Ook Europese luchtvaartmaatschappijen zouden zijn geïnformeerd over de maatregel, die geldt tot half mei.

Oekraïne trok eerder deze maand ruim 520 miljoen euro uit om het internationale luchtruim open te houden en ervoor te zorgen dat maatschappijen over het land blijven vliegen.

Lokale media in Oekraïne melden intussen dat op verschillende vliegvelden landingsbanen zijn geblokkeerd in het geval van een mogelijke inval. Het zou gaan om de luchthavens van Charkov, Dnipro en Zaporizja, dit kan echter niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Meer uit Buitenland

Trump: alle Amerikaanse schepen gratis door Panama- en Suezkanaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Brand na explosie in Iraanse haven wordt heviger

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.

4 uur geleden
Klimaatactivisten Just Stop Oil houden laatste mars in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Honderden klimaatactivisten van het Britse Just Stop Oil lopen voor de laatste keer in een mars door Londen. De groep stopt na zaterdag met actievoeren, omdat haar missie voor een belangrijk deel volbracht zou zijn nu de regering een aantal eisen heeft overgenomen in haar beleid.

6 uur geleden
Iran en VS tevreden over derde gespreksronde over atoomdeal

MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - De derde gespreksronde tussen Iran en de Verenigde Staten over een mogelijke nieuwe atoomdeal verliep positief, stellen beide landen. Volgens de Amerikanen is er vooruitgang geboekt en de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi sprak van een bevredigend verloop van de gesprekken.

6 uur geleden
Zelensky spreekt in Rome ook met Europese bondgenoten

ROME (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft rond de uitvaart van paus Franciscus behalve zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump ook een aantal Europese bondgenoten ontmoet. Hij sprak onder anderen met de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

7 uur geleden
EU-chef Von der Leyen regelt bij uitvaart paus gesprek met Trump

ROME (ANP/DPA/AFP) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zal een ontmoeting hebben met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldde haar woordvoerder zaterdag, na een kort gesprek tussen de twee leiders in de marge van de uitvaartdienst van paus Franciscus in Rome.

7 uur geleden
Doden en gewonden bij explosie in grote Iraanse haven

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote explosie in de haven Shahid Rajaee aan de Straat van Hormuz zijn volgens media en autoriteiten zeker vier doden gevallen en honderden mensen gewond geraakt. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets officieel bekendgemaakt. De ontploffing was volgens media op een terrein waar chemische stoffen waren opgeslagen.

9 uur geleden