Russisch leger neemt deel aan militaire oefeningen in Belarus
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger neemt deel aan militaire oefeningen in buurland Belarus, zo heeft Moskou donderdag bekendgemaakt. Bij de gevechtstrainingen wordt onder meer geoefend met het gebruik van vuurwapens en andere wapens.
Belarus is niet direct betrokken bij de oorlog in Oekraïne, maar daar wordt wel voor gevreesd. Het land ontkent dat zijn leger met de Russen gaat meevechten. Bij de grenzen zijn Belarussische en Russische troepen gestationeerd vanwege wat Minsk dreigingen vanuit Kiev en het Westen noemt.
Rusland geldt als een zeer belangrijke bondgenoot voor de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko, die al sinds 1994 aan de macht is. Begin dit jaar liet hij het Russische leger Oekraïne vanuit Belarus aanvallen, met internationale sancties tegen Belarus tot gevolg.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas heeft aangekondigd Israël een militair terug te geven die is gedood in 2014. Het lichaam van Hadar Goldin zou zijn gevonden in een tunnel in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit heeft na een dodelijke crash opdracht gegeven vrachtvliegtuigen van het type MD-11 en MD-11F voorlopig aan de grond te houden. De FAA stelt dat verdere vluchten verboden zijn "totdat het vliegtuig is geïnspecteerd en alle noodzakelijke correctieve maatregelen zijn uitgevoerd."
58 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.
4 uur geledenULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
8 uur geleden